Zasady pielęgnacji skóry latem

Lato rozkwitło w pełni. Mamy wreszcie upragnione i długo wyczekiwane upały, pełne słońce, bujną, soczystą zieleń. Taka aura to prawdziwa radość dla nas, ale by również była taką dla naszej skóry, musimy o nią odpowiednio zadbać. A zatem, jak pielęgnować skórę latem? Podpowiadamy!

Ochrona
W czasie lata ochrona skóry to podstawowe hasło i nadrzędna kwestia. Kosmetyki z wysokim filtrem powinny zagościć w każdej kosmetyczce, każdej torebce, w zasięgu każdej damskiej dłoni (i męskiej również, mimo, że skóra mężczyzn jest nieco grubsza niż kobiet). Produkty z spf nowej generacji nie tylko gwarantują skuteczną ochronę, ale również pełnią szereg dodatkowych, dobroczynnych dla skóry funkcji. Na przykład wykazują działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i matujące.

Nawilżanie
Wysoka temperatura, mocne promienie słoneczne, klimatyzacja, chlor, wiatr, to wszystko sprawia, że skóra latem jest bardzo przesuszona, zaczerwieniona. Aby tego uniknąć warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki nawilżające, najlepiej bez szkodliwych substancji i dodatków zapachowych, które mogą podrażniać wrażliwy i delikatny naskórek. Gdzie kupić takie produkty? Można je nabyć w sklepie internetowym dermalogica.pl lub sprawdzonych punktach, które oferują produkty tej marki.

Brak przesady z opalaniem
Opalanie samo w sobie nie jest szkodliwe, jeśli robimy to z umiarem i bezpiecznie. Jednak przesada skutkuje ryzykiem chorób nowotworowych, poparzeń, a także pojawienia się przebarwień.

Dbanie o oczy
Przebywanie na słońcu w nadmiarze może przyczynić się do powstawania zmarszczek, szczególnie w okolicy oczu, gdzie skóra jest najcieńsza. Warto zatem po pierwsze dowiedzieć się, jak dbać o skórę wokół oczu latem i zaopatrzyć się w okulary z filtrem.

Mogą Cię również zainteresować:

pielegnacja dla suchej skory z wypryskami

Jaka pielęgnacja dla suchej skóry z wypryskami?

  Skóra trądzikowa najczęściej jest tłusta lub mieszana. Łój wraz z zanieczyszczeniami i fragmentami martwego naskórka zatyka pory, co powoduje rozwój stanu zapalnego. Skóra tłusta i mieszana mają naturalne skłonności do przetłuszczania się, ale odpowiednia pielęgnacja i zdrowy styl życia mogą zminimalizować ten efekt. Skóra tłusta również może być przesuszona, ponieważ odwodnienie dodatkowo stymuluje pracę gruczołów […]

  Czytaj dalej

  Rybia łuska, czyli powszechna ichtioza

   Ichtioza to nic innego, jak stan, który powoduje rozległe i trwałe grube, suche, „rybie łuski” skóry – wówczas mówimy, że jest to tzw. rybia łuska. Istnieje co najmniej 20 różnych typów ichtioz – niektóre typy są dziedziczone, a inne są nabywane w okresie dorosłości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie ma lekarstwa na ichtiozę, […]

   Czytaj dalej

   Jak dbać o blond włosy?

    Zastanawiasz się, jak dbać o blond włosy, aby bez względu na sytuację zachwycały nienagannym kolorem, witalnością i sprężystością? Kluczem do sukcesu są oczywiście odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne. Ważne, aby nie były one kwestią przypadku. Niezwykle istotny jest tu dobór produktu odpowiedniego do rodzaju włosów – takie informacje widnieją oczywiście na etykiecie. Jednak w przypadku blond […]

    Czytaj dalej