Zasady pielęgnacji skóry latem

Lato rozkwitło w pełni. Mamy wreszcie upragnione i długo wyczekiwane upały, pełne słońce, bujną, soczystą zieleń. Taka aura to prawdziwa radość dla nas, ale by również była taką dla naszej skóry, musimy o nią odpowiednio zadbać. A zatem, jak pielęgnować skórę latem? Podpowiadamy!

Ochrona
W czasie lata ochrona skóry to podstawowe hasło i nadrzędna kwestia. Kosmetyki z wysokim filtrem powinny zagościć w każdej kosmetyczce, każdej torebce, w zasięgu każdej damskiej dłoni (i męskiej również, mimo, że skóra mężczyzn jest nieco grubsza niż kobiet). Produkty z spf nowej generacji nie tylko gwarantują skuteczną ochronę, ale również pełnią szereg dodatkowych, dobroczynnych dla skóry funkcji. Na przykład wykazują działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i matujące.

Nawilżanie
Wysoka temperatura, mocne promienie słoneczne, klimatyzacja, chlor, wiatr, to wszystko sprawia, że skóra latem jest bardzo przesuszona, zaczerwieniona. Aby tego uniknąć warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki nawilżające, najlepiej bez szkodliwych substancji i dodatków zapachowych, które mogą podrażniać wrażliwy i delikatny naskórek. Gdzie kupić takie produkty? Można je nabyć w sklepie internetowym dermalogica.pl lub sprawdzonych punktach, które oferują produkty tej marki.

Brak przesady z opalaniem
Opalanie samo w sobie nie jest szkodliwe, jeśli robimy to z umiarem i bezpiecznie. Jednak przesada skutkuje ryzykiem chorób nowotworowych, poparzeń, a także pojawienia się przebarwień.

Dbanie o oczy
Przebywanie na słońcu w nadmiarze może przyczynić się do powstawania zmarszczek, szczególnie w okolicy oczu, gdzie skóra jest najcieńsza. Warto zatem po pierwsze dowiedzieć się, jak dbać o skórę wokół oczu latem i zaopatrzyć się w okulary z filtrem.

Mogą Cię również zainteresować:

Rybia łuska, czyli powszechna ichtioza

  Ichtioza to nic innego, jak stan, który powoduje rozległe i trwałe grube, suche, „rybie łuski” skóry – wówczas mówimy, że jest to tzw. rybia łuska. Istnieje co najmniej 20 różnych typów ichtioz – niektóre typy są dziedziczone, a inne są nabywane w okresie dorosłości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie ma lekarstwa na ichtiozę, […]

  Czytaj dalej

  Jak dbać o blond włosy?

   Zastanawiasz się, jak dbać o blond włosy, aby bez względu na sytuację zachwycały nienagannym kolorem, witalnością i sprężystością? Kluczem do sukcesu są oczywiście odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne. Ważne, aby nie były one kwestią przypadku. Niezwykle istotny jest tu dobór produktu odpowiedniego do rodzaju włosów – takie informacje widnieją oczywiście na etykiecie. Jednak w przypadku blond […]

   Czytaj dalej

   Jak wybrać aparat słuchowy?

    Na pierwszy rzut oka odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Trzeba przestudiować charakterystykę oferowanych modeli, przeczytać opinie w internecie, zapytać rodzinę lub przyjaciół o opinię i wybór jest dokonywany. W rzeczywistości jest to nieco bardziej skomplikowane, a szczegóły dotyczące wyboru znajdziesz w poniższym artykule. Na co zwrócić uwagę wybierając aparat słuchowy? Po pierwsze, aparat […]

    Czytaj dalej