pielęgnacja skóry latem

Zasady pielęgnacji skóry latem

Lato rozkwitło w pełni. Mamy wreszcie upragnione i długo wyczekiwane upały, pełne słońce, bujną, soczystą zieleń. Taka aura to prawdziwa radość dla nas, ale by również była taką dla naszej skóry, musimy o nią odpowiednio zadbać. A zatem, jak pielęgnować skórę latem? Podpowiadamy!

Ochrona
W czasie lata ochrona skóry to podstawowe hasło i nadrzędna kwestia. Kosmetyki z wysokim filtrem powinny zagościć w każdej kosmetyczce, każdej torebce, w zasięgu każdej damskiej dłoni (i męskiej również, mimo, że skóra mężczyzn jest nieco grubsza niż kobiet). Produkty z spf nowej generacji nie tylko gwarantują skuteczną ochronę, ale również pełnią szereg dodatkowych, dobroczynnych dla skóry funkcji. Na przykład wykazują działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i matujące.

Nawilżanie
Wysoka temperatura, mocne promienie słoneczne, klimatyzacja, chlor, wiatr, to wszystko sprawia, że skóra latem jest bardzo przesuszona, zaczerwieniona. Aby tego uniknąć warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki nawilżające, najlepiej bez szkodliwych substancji i dodatków zapachowych, które mogą podrażniać wrażliwy i delikatny naskórek. Gdzie kupić takie produkty? Można je nabyć w sklepie internetowym dermalogica.pl lub sprawdzonych punktach, które oferują produkty tej marki.

Brak przesady z opalaniem
Opalanie samo w sobie nie jest szkodliwe, jeśli robimy to z umiarem i bezpiecznie. Jednak przesada skutkuje ryzykiem chorób nowotworowych, poparzeń, a także pojawienia się przebarwień.

Dbanie o oczy
Przebywanie na słońcu w nadmiarze może przyczynić się do powstawania zmarszczek, szczególnie w okolicy oczu, gdzie skóra jest najcieńsza. Warto zatem po pierwsze dowiedzieć się, jak dbać o skórę wokół oczu latem i zaopatrzyć się w okulary z filtrem.