Zakup telewizora – zbiór wiedzy

Zakup telewizora to często spory wydatek, więc chcesz mieć pewność, że przeznaczasz ciężko zarobione pieniądze na coś, co będzie trwałe. Dzięki wnioskom wyciągniętym z setek recenzji, przewodników i technicznych wyjaśnień, mamy wiedzę, która poprowadzi Cię przez telewizyjne pustkowie. Niezależnie od tego, czy szukasz prostych porad dotyczących zakupów, czy chcesz wiedzieć, które funkcje są najważniejsze, zebraliśmy wszystkie nasze porady w jednym miejscu, aby odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące zakupu inteligentnego telewizora.

Czym kierować się przy zakupie telewizora?

Jeśli jesteś gotowy, by nauczyć się odróżniać HDR od HDMI lub po prostu szukasz wskazówek dotyczących wyboru najlepszego telewizora dla siebie, czytaj dalej, aby zapoznać się z naszym pełnym przewodnikiem zakupu telewizora. Niezależnie od tego, czy szukasz telewizora podstawowego czy wysokiej klasy, największym czynnikiem w Twojej decyzji będzie prawdopodobnie rozmiar ekranu. Zastanów się, ile osób w Twojej rodzinie zazwyczaj ogląda jednocześnie i gdzie zamierzasz umieścić swój nowy zestaw. Następnie wybierz największy rozmiar ekranu, który zmieści się wygodnie w tej przestrzeni – i w Twoim budżecie. Obecnie, biorąc pod uwagę cenę, wydajność i typowy pokój dzienny, najlepszym rozwiązaniem jest rozmiar od 55 do 65 cali.

Rozmiar ekranu zależy również od tego, jak blisko siedzisz od telewizora. Zasadniczo, jeśli możesz zobaczyć poszczególne piksele ekranu, jesteś zbyt blisko. Dobrą zasadą jest, że powinieneś siedzieć w odległości od telewizora, która jest trzykrotnie większa niż wysokość ekranu w przypadku HD i tylko 1,5 wysokości ekranu w przypadku 4K Ultra HD. Innymi słowy, możesz siedzieć dwa razy bliżej telewizora 4K UHD.

Samsung, Hisense – telewizor dopasowany do twoich potrzeb

Żaden przewodnik zakupu telewizora, choćby nie wiem jak szczegółowy, nie zastąpi Twojego własnego doświadczenia. Jeśli masz możliwość, idź do sklepu (a może przyprowadź rodzinę) i spójrz na telewizory. Nawet jeśli zawartość 4K jest mniej powszechna niż 1080p, jej dostępność poprawia się dzięki takim jak Netflix. możesz chcieć tej technologii o wyższej rozdzielczości, jeśli planujesz siedzieć blisko bardzo dużego ekranu – szeroki wybór poszczególnych modeli i funkcji oferuje np. hisense telewizor, Samsung czy wiele innych ogólnodostępnych, powszechnienie znanych i lubianych marek. Warto wspomnieć, że Hisense telewizory mają własny system smart TV, rywalizujący na światowym rynku z Tizenem, WebOS-em czy Android TV.

Ale powinieneś także rozważyć, gdzie telewizor będzie chodził w twoim domu. Podczas gdy powyższe porady są przeznaczone dla salonów i kin domowych, będziesz chciał rozważyć, jaki rozmiar jest odpowiedni dla innych części domu, takich jak sypialnia lub kuchnia, gdzie mniejszy telewizor może być koniecznością.

Wybierz rozmiar ekranu i rozdzielczość odpowiednią do odległości, w jakiej będziesz siedział od ekranu. My zaczęlibyśmy od 55 cali, chyba że jesteś w małym mieszkaniu lub akademiku. Ale telewizory od Samsunga, Vizio czy Hisense telewizory okażą się dobrym rozwiązaniem. Szukaj co najmniej czterech portów HDMI. Jeśli możesz, zdecyduj się na nowszy format HDMI 2.1. Zaplanuj zakup soundbara. Głośniki w telewizorach są obecnie gorsze, ponieważ ekrany są cieńsze.

Mogą Cię również zainteresować:

Czy huśtawka drewniana dla dzieci to dobry pomysł?

  Czy wiesz, że huśtawka dla dzieci drewniana może być świetną zabawą dla wszystkich zainteresowanych? Ty i Twoje dziecko możecie przyłączyć się do zabawy, ucząc się huśtania, bujania czy szaleństw. Proces nauki huśtania się na huśtawce może być prosty lub trudny, w zależności od poziomu Twojej cierpliwości. Dzięki kilku technikom i odrobinie praktyki, Ty i Twoje […]

  Czytaj dalej

  Czajnik ceramiczny – najważniejsze informacje

   Czajnik ceramiczny jest uważany za jeden z najlepszych czajników do parzenia gorącej wody i herbaty. Nie zmienia on smaku zawartości, w przeciwieństwie do niektórych czajników wykonanych z innych materiałów. Wybór najlepszego to kwestia znalezienia takiego, który jest wykonany z czystej ceramiki i jest szkliwiony materiałem niereaktywnym. Masz również do wyboru czajniki, które są elektryczne lub […]

   Czytaj dalej

   Zbiór wiedzy na temat roweru w mieszkaniu

    Posiadanie roweru przy ograniczonej przestrzeni w mieszkaniu wiąże się z wyzwaniami. Ze względu na znaczne rozmiary roweru, z pewnością zajmie on trochę miejsca w Twojej małej przestrzeni życiowej. Musisz wykazać się kreatywnością w kwestii przechowywania roweru w mieszkaniu i upewnić się, że jest on odpowiednio przechowywany i nie ulegnie uszkodzeniu. Na szczęście dla Ciebie, wymyśliliśmy […]

    Czytaj dalej