Jak dbać o blond włosy?

Zastanawiasz się, jak dbać o blond włosy, aby bez względu na sytuację zachwycały nienagannym kolorem, witalnością i sprężystością? Kluczem do sukcesu są oczywiście odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne. Ważne, aby nie były one kwestią przypadku. Niezwykle istotny jest tu dobór produktu odpowiedniego do rodzaju włosów – takie informacje widnieją oczywiście na etykiecie. Jednak w przypadku blond włosów zwłaszcza tych, które są farbowane, należy pamiętać o tym, że pielęgnacja powinna być nieco bardziej złożona, a kosmetyki pod żadnym pozorem nie powinny być kwestią przypadku. 

Poznaj sprawdzone sposoby, jak dbać o blond włosy

Zacznijmy jednak od początku. Bez względu na kolor włosów podstawą pielęgnacji jest ich mycie. W przypadku blond włosów, które niejednokrotnie bywają rozjaśnianie i poddawanie działaniu wysokich temperatur, należy wybierać szampony, które w składzie posiadają składniki bogate w naturalne działanie rozjaśniające. Marką, która posiada produkty, bazujące na tego typu składnikach jest Klorane, który swoją gamę opiera na rumianku. Dzięki temu dodaje włosom złocistych refleksów. Ponadto kosmetyk jest w stanie rozświetlić włosy w odcieniach od jasnego blondu aż po delikatny brąz. Olbrzymim błędem jest pomijanie nakładania odżywki na włosy, która jak sama nazwa wskazuje, ma odżywić i zregenerować pasma – zarówno te zmęczone, jak i osłabione. Efekt naturalnego i subtelnego rozjaśniacza bez użycia rozjaśniacza? To możliwe dzięki koncentracji składnika aktywnego w optymalnej ilości! Jak widać, wielozadaniowe i funkcjonalne produkty, pomagające w tym, jak dbać o blond włosy, naprawdę istnieją. 

Twoje blond włosy przez regularne farbowanie i rozjaśnianie straciły swój dawny blask? Stały się matowe i oklapnięte? Bez obaw. Odpowiednia dawka nawilżenia, przy pomocy produktów regenerujących może zdziałać prawdziwe cuda. Ważne, aby produkty takie były bogate w witaminy i drogocenne składniki odżywcze, jak np. witamina E, A, B czy keratyna. Gwarantujemy, że proste zmiany mogą mieć naprawdę olbrzymią moc sprawczą.