Jaka pielęgnacja dla suchej skóry z wypryskami? 

Dla wielu posiadaczek sucha skóra z wypryskami może okazać sie problematyczna, szczególnie w doborze odpowiednich produktów do pielęgnacji. Jak nawilżyć skórę trądzikową, aby jednocześnie nie doprowadzić do jej zachwiania i zapobiec rozwojowi kolejnych zmian? Wbrew pozorom to prostsze niż mogłoby się wydawać. 

Trądzik to problem, z którym zwykle zmagają się posiadaczki skóry tłustej lub mieszanej. Głównym powodem jest oczywiście fakt, iż to te dwa typu cery wykazują największą skłonność do nadmiernego wydzielania sebum. Osoby zmagające się z tym problemem, chcąc oczyścić i zmniejszyć ilość wydzielanego sebum, stosują kosmetyki silnie oczyszczające, a przez to też wysuszające. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kremów stosowanych bezpośrednio na zmiany trądzikowe. Żele przeznaczone do skóry trądzikowej i mieszanej mogą przyczynić się do suchości skóry. 

Skóra sucha z wypryskami? Zachowaj balans!

To właśnie dlatego tak ważne jest, aby zachować pielęgnacyjny balans. Zaleca, się, aby w momencie stosowania kremu przeciwtrądzikowego na noc, w ciągu dnia aplikować kremy nawilżające i odwrotnie. Amerykańska marka Dermalogica posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno do walki z  trądzikiem, jak i silnie nawilżających. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Podczas pielęgnacji należy pamiętać także o regularnym tonizowaniu skóry. Przypominamy jednak o tym, jak ważne jest czytanie składów i „studiowanie” etykiet. Produkty nie mogą zawierać w składzie alkoholu, który może wywoływać dodatkowe podrażnienia i zaczerwienienia. Inną dobrą praktyką jest stosowanie nawilżającego płynu micelarnego, którego z powodzeniem zaaplikujesz przy użyciu płatka kosmetycznego.