pielęgnacja ciała

Pielęgnacja ciała, czyli kilka słów o produktach wartych uwagi

Natłok codziennych obowiązków, ogrom spraw, które każdego dnia musimy dopinac na ostatni guzik, a także szybkie tempo życia sprawiają, że bardzo często zapominamy o tym, jak ważna jest chwila dla siebie. Co więcej, nie chodzi tu tylko o relaks czy ogólne przemyślenia, ale również o… pielęgnację ciała. Odpowiednio dobrana, opierająca się na delikatnych, ale skutecznych składnikach potrafi zdziałać prawdziwe cuda i diametralnie odmienić wygląd naskórka. Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja ciała? Oto kilka rad.

Przemyślana pielęgnacja ciała to podstawa

Mimo że niejednokrotnie zupełnie tego nie dostrzegamy, to każdego dnia nasza skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pomimo tego że spora część ukryta jest pod sporą warstwą ubrań (zima czy jesień), to uczucie dyskomfortu, pieczenia czy ściągnięcia są najlepszym dowodem na to, że potrzebuje pomocy. Przede wszystkim należy dokładnie przyjrzeć się produktom, które aplikujemy na skórę. I tym sposobem, żel pod prysznic powinien być oczyszczający, ale delikatny. Doskonale gdyby w zdecydowanej większości składała się również ze produktów pochodzenia naturalnego. Podczas osuszania skóry zapomnij o agresywnym pocieraniu! Ręcznik należy delikatnie przykładać do skóry. Szeroką gamę produktów w swojej ofercie posiada Ducray, specjalista od skóry wrażliwej.

Kolejnym krokiem jest aplikacja kremu czy balsamu, którego głównym zadaniem będzie odżywienie lub nawilżenie skóry. Jeżeli balsam nakładany jest tuż przed spaniem, z powodzeniem możemy sięgać po nieco cięższe, ale treściwsze formuły. Dzięki temu zadbamy o naszą skórę nie tylko z zewnątrz, ale również od środka. Składniki aktywne wnikają w naskórek, a ten odwdzięcza się wszystkim tym, co najlepsze – promiennym wyglądem i niebywałą jędrnością. Dlaczego jeszcze nawilżanie skóry jest tak ważne? Oto najważniejsze kwestie:

  • zadbasz o to, by nie odwodnić skóry,
  • skóra jest elastyczna i sprężysta,
  • masaż skóry poprawia krążenie.

Jak widać, skuteczna pielęgnacja ciała wcale nie wymaga stosowania niebotycznie dużej liczby produktów czy specjalistycznych zabiegów. Podstawą jest również systematyczność w aplikowaniu!