Jaki węgiel do rysowania wybrać?

Zdecydowanej większości z nas węgiel kojarzy się z sezonem grzewczym i zbliżającą się wielkimi krokami zimą i jesienią. Zupełnie zapominamy jednak o tym, że to nie jedyny rodzaj  węgla, jaki możemy stosować w codziennym życiu. Nieco inną opcją, która znana jest przede wszystkim artystom, jest węgiel artystyczny. Co to takiego węgiel artystyczny? Jak wygląda malowanie? 

Słów kilka o węglu do rysowania

Mimo że wiele osób nie dostrzega żadnych różnic, to malowanie węglem i ołówkiem diametralnie się od siebie różni. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale węgiel jest o wiele bardziej miękki. Co więcej, pozostawia w odróżnieniu od grafitu ołówka, pozostawia matowe wykończenie. Mimo że węgiel do rysowania jest nieco trudniej dostępny niż np. klasyczne ołówki to z powodzeniem można je dostać w sklepie plastycznym nie tylko dla artystów. Na początku warto zastanowić się jednak nad tym, jakie rodzaje węgla do rysowania możemy znaleźć na rynku. Podział prezentuje się następująco: 

 • węgiel naturalny rysunkowy, czyli najbardziej miękki ze wszystkich. Mimo że do złudzenia przypomina węgiel drzewny, to przybiera formę wygiętych pałeczek. 
 • węgiel w kredce przypomina klasyczny ołówek. Pomimo tego, że nieco twardszy od węgla naturalnego, to w dalszym ciągu bardziej miękki niż ołówek. 
 • węgiel prasowany w sztabkach, dzięki któremu z powodzeniem można pokryć nawet duże powierzchnie. Na tle pozostałych wyróżnia się intensywnością koloru. 

Bardzo często zdarza się, że artyści, chcąc nadać swojemu dziełu niepowtarzalnego charakteru, decydują się na urozmaicenie go kredą. W związku z tym, że tak wielu producentów włącza do swojej oferty węgiel do rysowania, znalezienie idealnego, który zapewni pełen komfort użytkowania… to bardzo proste zdanie! Rysowanie to jedna z najpopularniejszych propozycji  zabaw dla dzieci. Inne znajdziesz tutaj

Gwarantujemy, że dzieła stworzone za pomocą węgla do rysowania zaskoczą Cię nie tylko wizualnością, ale też intensywnością i trwałością.

Mogą Cię również zainteresować:

pielegnacja dla suchej skory z wypryskami

Jaka pielęgnacja dla suchej skóry z wypryskami?

  Skóra trądzikowa najczęściej jest tłusta lub mieszana. Łój wraz z zanieczyszczeniami i fragmentami martwego naskórka zatyka pory, co powoduje rozwój stanu zapalnego. Skóra tłusta i mieszana mają naturalne skłonności do przetłuszczania się, ale odpowiednia pielęgnacja i zdrowy styl życia mogą zminimalizować ten efekt. Skóra tłusta również może być przesuszona, ponieważ odwodnienie dodatkowo stymuluje pracę gruczołów […]

  Czytaj dalej

  Rybia łuska, czyli powszechna ichtioza

   Ichtioza to nic innego, jak stan, który powoduje rozległe i trwałe grube, suche, „rybie łuski” skóry – wówczas mówimy, że jest to tzw. rybia łuska. Istnieje co najmniej 20 różnych typów ichtioz – niektóre typy są dziedziczone, a inne są nabywane w okresie dorosłości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie ma lekarstwa na ichtiozę, […]

   Czytaj dalej

   Jak dbać o blond włosy?

    Zastanawiasz się, jak dbać o blond włosy, aby bez względu na sytuację zachwycały nienagannym kolorem, witalnością i sprężystością? Kluczem do sukcesu są oczywiście odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne. Ważne, aby nie były one kwestią przypadku. Niezwykle istotny jest tu dobór produktu odpowiedniego do rodzaju włosów – takie informacje widnieją oczywiście na etykiecie. Jednak w przypadku blond […]

    Czytaj dalej