Zdecydowanej większości z nas węgiel kojarzy się z sezonem grzewczym i zbliżającą się wielkimi krokami zimą i jesienią. Zupełnie zapominamy jednak o tym, że to nie jedyny rodzaj węgla, jaki możemy stosować w codziennym życiu. Nieco inną opcją, która znana jest przede wszystkim artystom, jest węgiel artystyczny. Co to takiego węgiel artystyczny? Jak wygląda malowanie?
Słów kilka o węglu do rysowania
Mimo że wiele osób nie dostrzega żadnych różnic, to malowanie węglem i ołówkiem diametralnie się od siebie różni. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale węgiel jest o wiele bardziej miękki. Co więcej, pozostawia w odróżnieniu od grafitu ołówka, pozostawia matowe wykończenie. Mimo że węgiel do rysowania jest nieco trudniej dostępny niż np. klasyczne ołówki to z powodzeniem można je dostać w sklepie plastycznym nie tylko dla artystów. Na początku warto zastanowić się jednak nad tym, jakie rodzaje węgla do rysowania możemy znaleźć na rynku. Podział prezentuje się następująco:
- węgiel naturalny rysunkowy, czyli najbardziej miękki ze wszystkich. Mimo że do złudzenia przypomina węgiel drzewny, to przybiera formę wygiętych pałeczek.
- węgiel w kredce przypomina klasyczny ołówek. Pomimo tego, że nieco twardszy od węgla naturalnego, to w dalszym ciągu bardziej miękki niż ołówek.
- węgiel prasowany w sztabkach, dzięki któremu z powodzeniem można pokryć nawet duże powierzchnie. Na tle pozostałych wyróżnia się intensywnością koloru.
Bardzo często zdarza się, że artyści, chcąc nadać swojemu dziełu niepowtarzalnego charakteru, decydują się na urozmaicenie go kredą. W związku z tym, że tak wielu producentów włącza do swojej oferty węgiel do rysowania, znalezienie idealnego, który zapewni pełen komfort użytkowania… to bardzo proste zdanie! Rysowanie to jedna z najpopularniejszych propozycji zabaw dla dzieci. Inne znajdziesz tutaj.
Gwarantujemy, że dzieła stworzone za pomocą węgla do rysowania zaskoczą Cię nie tylko wizualnością, ale też intensywnością i trwałością.