problemy skórne

Jak uporać się z rybia łuską?

Rybia łuska na skórze to poważny problem skórny, który wymaga natychmiastowej reakcji. Zacznijmy jednak od tego, że rybia łuska zwykła jest to bardzo rzadka choroba genetyczna, która pojawia się u około 300 na 1000 osób. W zależności o rodzaju liczba osób dotkniętych schorzeniem będzie inna. Ta choroba skórna charakteryzuje się nieprawidłowym rogowaceniem naskórka, a także zaburzeniami związanymi z usunięciem powstałych zmian. W rezultacie na skórze pojawia się warstwa, która do złudzenia przypomina łuski ryby. 

Rybia łuska występuje pod kilkoma rodzajami 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że rybia łuska może być genetyczna lub postać na skutek mutacji genetycznej. Co więcej, może pojawić się dosłownie na całym ciele, np. rękach, kolanach lub fragmentach skóry nóg. Należy podkreślić jednocześnie, że wyróżnia się aż 4 rodzaje tego schorzenia:

  • rybia łuska zwykła, 
  • rybia łuska recesywna, 
  • rybia łuska jeżasta, 
  • rybia łuska ichtiotyczna. 

Jak wyleczyć rybią łuskę? 

Zastanawiasz się jak wyleczyć rybia łuskę? Obecnie metody nie są jeszcze znane. Zalecane terapie pomagają główne w złagodzeniu objawów. Jednym z takich sposobów może być stosowanie emoliet w kremie Dexeryl, który nie bez przyczyny określany jest zaszczytnym mianem eksperta w dziedzinie problemów skórnych. Zdarza się jednak, że łagodzenie objawów rybiej łuski może trwać do końca życia. Wtedy zwykle wzbogacone jest również o przyjmowanie leków zalecanych przez specjalistę. Pod żadnym pozorem nie należy zmieniać dawek. Objawy mogą się nasilić, a problem skórny może dodatkowo przybrać na wadze. 
W tym przypadku kluczowe jest zlokalizowanie przyczyny, która odpowiada tę chorobę. Często zdarza się, że po zlikwidowaniu choroby problem samoistnie znika. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość. Niekiedy na pierwsze efekty trzeba poczekać! Więcej informacji na temat rybiej łuski na skórze, znajdziesz tutaj. W przypadku, gdy choroba okaże się nieuleczalna konieczne będzie stosowanie leczenia miejscowego