Mieszkania od dewelopera: główne zalety

Kupno nieruchomości to jeden z etapów, przez który przechodzi współczesny człowiek decydując się na własne lokum. Wiele osób kupuje mieszkanie na rynku wtórnym, ale warto zauważyć, że w ostatnim czasie coraz powszechniejsza staje się współpraca z deweloperami. Ale często słyszymy skargi od nabywców, którzy zaufali wyspecjalizowanej firmie i nie byli zadowoleni z mieszkania. Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach można spotkać nieuczciwych budowlańców czy nawet naciągaczy, ale przy odpowiednim wyborze firmy, taka współpraca może przynieść wiele korzyści.

Po co mieszkanie od dewelopera – czy jest to opłacalne?

1. Mieszkania od dewelopera mają czystą historię prawną. Możesz być pewien, że nigdy nie pojawi się spadkobierca lub ktoś, kto był w więzieniu, a teraz próbuje ubiegać się o swój metraż, mówiąc, że poprzedni właściciele eksmitowali go nielegalnie.

2. Stan domu w każdym przypadku będzie znacznie lepszy niż w przypadku zakupu podobnej opcji na rynku wtórnym. Nowa hydraulika, nowoczesne materiały – to wszystko jest ważne, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie ciągłej komunikacji z pracownikami zakładów użyteczności publicznej.

3. kolejną ważną zaletą nieruchomości od dewelopera jest koszt. Będzie ona niższa niż na rynku wtórnym, niezależnie od tego, czy wybierzesz nowy budynek w Krakowie, Gdańsku czy Warszawie.

4. Zazwyczaj pierwotne mieszkania od dewelopera sprzedawane są z surowym wykończeniem. Możesz samodzielnie przemyśleć projekt lokalu i wprowadzić go w życie. Nie będzie potrzeby usuwania resztek tapet i innych materiałów wykończeniowych – zaoszczędzisz czas i wysiłek.

5. Budowniczowie często oferują kilka opcji układu, więc możliwość wyboru sposobu organizacji przestrzeni w mieszkaniu jest kolejną zaletą zakupu domu w ten sposób. Czasami można nawet omówić wykończenie wnętrz pomieszczeń.

6. Obecnie coraz częściej deweloperzy oferują mieszkania na sprzedaż w wysokiej klasy dzielnicach lub w miejscach o dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Sklepy, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, kawiarnie, restauracje – te i inne obiekty znajdą się w pobliżu, co sprawi, że  spędzanie czasu w takim mieszkanie od developera będzie maksymalnie wygodne.

7. Sumienny deweloper czy inna firma budowlana zawsze usunie wady wykryte przez nabywcę mieszkania, jeśli fakt ten zostanie uwzględniony w umowie. To czyni współpracę z firmą wiarygodną i pozwala mieć pewność, że zakup nie zakończy się rozczarowaniem.

Podsumowanie

Oczywiście, wszystkie te zalety dotyczą tylko tych firm, które działają w dobrej wierze i uczciwie. Wybierz starannie swojego inwestora, a na pewno spodoba Ci się Twoje nowe mieszkanie. Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera masz dobrą okazję do zabezpieczenia transakcji, a także uzyskania korzystniejszych warunków zakupu, które pozwolą Ci sporo zaoszczędzić. Warto pytać deweloperów o możliwe rabaty. Pospiesz się z zakupem luksusowego mieszkania w w dowolnej polskiej miejscowości, a z pewnością docenisz atmosferę komfortu i radości, jaka panuje w apartamentach.