Mieszkania od dewelopera: główne zalety

Kupno nieruchomości to jeden z etapów, przez który przechodzi współczesny człowiek decydując się na własne lokum. Wiele osób kupuje mieszkanie na rynku wtórnym, ale warto zauważyć, że w ostatnim czasie coraz powszechniejsza staje się współpraca z deweloperami. Ale często słyszymy skargi od nabywców, którzy zaufali wyspecjalizowanej firmie i nie byli zadowoleni z mieszkania. Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach można spotkać nieuczciwych budowlańców czy nawet naciągaczy, ale przy odpowiednim wyborze firmy, taka współpraca może przynieść wiele korzyści.

Po co mieszkanie od dewelopera – czy jest to opłacalne?

1. Mieszkania od dewelopera mają czystą historię prawną. Możesz być pewien, że nigdy nie pojawi się spadkobierca lub ktoś, kto był w więzieniu, a teraz próbuje ubiegać się o swój metraż, mówiąc, że poprzedni właściciele eksmitowali go nielegalnie.

2. Stan domu w każdym przypadku będzie znacznie lepszy niż w przypadku zakupu podobnej opcji na rynku wtórnym. Nowa hydraulika, nowoczesne materiały – to wszystko jest ważne, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie ciągłej komunikacji z pracownikami zakładów użyteczności publicznej.

3. kolejną ważną zaletą nieruchomości od dewelopera jest koszt. Będzie ona niższa niż na rynku wtórnym, niezależnie od tego, czy wybierzesz nowy budynek w Krakowie, Gdańsku czy Warszawie.

4. Zazwyczaj pierwotne mieszkania od dewelopera sprzedawane są z surowym wykończeniem. Możesz samodzielnie przemyśleć projekt lokalu i wprowadzić go w życie. Nie będzie potrzeby usuwania resztek tapet i innych materiałów wykończeniowych – zaoszczędzisz czas i wysiłek.

5. Budowniczowie często oferują kilka opcji układu, więc możliwość wyboru sposobu organizacji przestrzeni w mieszkaniu jest kolejną zaletą zakupu domu w ten sposób. Czasami można nawet omówić wykończenie wnętrz pomieszczeń.

6. Obecnie coraz częściej deweloperzy oferują mieszkania na sprzedaż w wysokiej klasy dzielnicach lub w miejscach o dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Sklepy, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, kawiarnie, restauracje – te i inne obiekty znajdą się w pobliżu, co sprawi, że  spędzanie czasu w takim mieszkanie od developera będzie maksymalnie wygodne.

7. Sumienny deweloper czy inna firma budowlana zawsze usunie wady wykryte przez nabywcę mieszkania, jeśli fakt ten zostanie uwzględniony w umowie. To czyni współpracę z firmą wiarygodną i pozwala mieć pewność, że zakup nie zakończy się rozczarowaniem.

Podsumowanie

Oczywiście, wszystkie te zalety dotyczą tylko tych firm, które działają w dobrej wierze i uczciwie. Wybierz starannie swojego inwestora, a na pewno spodoba Ci się Twoje nowe mieszkanie. Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera masz dobrą okazję do zabezpieczenia transakcji, a także uzyskania korzystniejszych warunków zakupu, które pozwolą Ci sporo zaoszczędzić. Warto pytać deweloperów o możliwe rabaty. Pospiesz się z zakupem luksusowego mieszkania w w dowolnej polskiej miejscowości, a z pewnością docenisz atmosferę komfortu i radości, jaka panuje w apartamentach.

Mogą Cię również zainteresować:

Niemiecka elektronika nie ma sobie równych? Przyjrzymy się temu nieco bliżej

  Bardzo codziennie jesteśmy otoczeni mnóstwem urządzeń elektronicznych, które towarzyszą nam przez cały dzień. Począwszy od elektroniki użytkowej, a skończywszy na elektronice domowej. Aby jak najlepiej pokryć wszystkie obszary, w branży elektronicznej w Niemczech istnieje wielu dostawców. Branża ta jest bardzo konkurencyjna i każdy rynek chce zdobyć dla siebie klientów, dlatego walka o klienta toczy się […]

  Czytaj dalej

  „Lombard. Życie pod zastaw?” – zdradzamy szczegóły dot. paradokumentu

   „Lombard. Życie pod zastaw?” to nic innego, jak niekwestionowany hit i bezkonkurencyjny ulubieniec widzów Telewizji Puls i Studia A , gdzie w roli głównej zobaczyć można Zbigniewa Buczkowskiego, czyli zdobywcę Telekamer Tele Tygodnia, w tym także zaszczytnej – Złotej. Akcja, jak można łatwo sie domyślić, rozgrywa się w tytułowym lombardzie, natomiast fabułę stanowią doświadczenia, przeżycia […]

   Czytaj dalej

   Rower w mieszkaniu – najważniejsze informacje

    Dla niektórych z nas, którzy kochają rowery, pomysł zakupu nowego roweru wydaje się naciągany. Ale dla innych, którzy chcą odkrywać nowe miejsca lub odwiedzać starych przyjaciół, zakup nowego roweru może być świetnym sposobem na poznanie produktu i jego właściwości. Dobra wiadomość jest taka, że ci, którzy chcą kupić nowy rower, mogą to zrobić z ufnością. […]

    Czytaj dalej