Mieszkania od dewelopera: główne zalety

Kupno nieruchomości to jeden z etapów, przez który przechodzi współczesny człowiek decydując się na własne lokum. Wiele osób kupuje mieszkanie na rynku wtórnym, ale warto zauważyć, że w ostatnim czasie coraz powszechniejsza staje się współpraca z deweloperami. Ale często słyszymy skargi od nabywców, którzy zaufali wyspecjalizowanej firmie i nie byli zadowoleni z mieszkania. Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach można spotkać nieuczciwych budowlańców czy nawet naciągaczy, ale przy odpowiednim wyborze firmy, taka współpraca może przynieść wiele korzyści.

Po co mieszkanie od dewelopera – czy jest to opłacalne?

1. Mieszkania od dewelopera mają czystą historię prawną. Możesz być pewien, że nigdy nie pojawi się spadkobierca lub ktoś, kto był w więzieniu, a teraz próbuje ubiegać się o swój metraż, mówiąc, że poprzedni właściciele eksmitowali go nielegalnie.

2. Stan domu w każdym przypadku będzie znacznie lepszy niż w przypadku zakupu podobnej opcji na rynku wtórnym. Nowa hydraulika, nowoczesne materiały – to wszystko jest ważne, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie ciągłej komunikacji z pracownikami zakładów użyteczności publicznej.

3. kolejną ważną zaletą nieruchomości od dewelopera jest koszt. Będzie ona niższa niż na rynku wtórnym, niezależnie od tego, czy wybierzesz nowy budynek w Krakowie, Gdańsku czy Warszawie.

4. Zazwyczaj pierwotne mieszkania od dewelopera sprzedawane są z surowym wykończeniem. Możesz samodzielnie przemyśleć projekt lokalu i wprowadzić go w życie. Nie będzie potrzeby usuwania resztek tapet i innych materiałów wykończeniowych – zaoszczędzisz czas i wysiłek.

5. Budowniczowie często oferują kilka opcji układu, więc możliwość wyboru sposobu organizacji przestrzeni w mieszkaniu jest kolejną zaletą zakupu domu w ten sposób. Czasami można nawet omówić wykończenie wnętrz pomieszczeń.

6. Obecnie coraz częściej deweloperzy oferują mieszkania na sprzedaż w wysokiej klasy dzielnicach lub w miejscach o dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Sklepy, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, kawiarnie, restauracje – te i inne obiekty znajdą się w pobliżu, co sprawi, że  spędzanie czasu w takim mieszkanie od developera będzie maksymalnie wygodne.

7. Sumienny deweloper czy inna firma budowlana zawsze usunie wady wykryte przez nabywcę mieszkania, jeśli fakt ten zostanie uwzględniony w umowie. To czyni współpracę z firmą wiarygodną i pozwala mieć pewność, że zakup nie zakończy się rozczarowaniem.

Podsumowanie

Oczywiście, wszystkie te zalety dotyczą tylko tych firm, które działają w dobrej wierze i uczciwie. Wybierz starannie swojego inwestora, a na pewno spodoba Ci się Twoje nowe mieszkanie. Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera masz dobrą okazję do zabezpieczenia transakcji, a także uzyskania korzystniejszych warunków zakupu, które pozwolą Ci sporo zaoszczędzić. Warto pytać deweloperów o możliwe rabaty. Pospiesz się z zakupem luksusowego mieszkania w w dowolnej polskiej miejscowości, a z pewnością docenisz atmosferę komfortu i radości, jaka panuje w apartamentach.

Mogą Cię również zainteresować:

View on city in fog

Historia komunistycznych wywłaszczeń

  Pod koniec II wojny światowej tereny Polski okupowane przez niemieckich nazistów zostały odbite przez radziecką Armię Czerwoną. Władze Związku Radzieckiego zainstalowały w Polsce zależne od nich władze państwowe na początku w postaci Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (PKWN), w późniejszym czasie utworzona została Polska Rzeczpospolita Ludowa z komunistyczną Polską Partią Robotniczą na czele. Nowe władze musiały […]

  Czytaj dalej
  retro lodówka

  Retro Lodówka: Stylowy Dodatek czy Praktyczny Wybór?

   Retro lodówki, z ich charakterystycznym zaokrąglonym kształtem i intensywnymi kolorami, stanowią nie tylko stylowy element wyposażenia kuchni, ale również praktyczne urządzenie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Czy warto zatem zainwestować w retro lodówkę? Oto kilka kluczowych aspektów, które pomogą Ci podjąć decyzję. Unikalny Design i Funkcjonalność Retro lodówki to nie tylko stylowe elementy […]

   Czytaj dalej

   Niemiecka elektronika nie ma sobie równych? Przyjrzymy się temu nieco bliżej

    Bardzo codziennie jesteśmy otoczeni mnóstwem urządzeń elektronicznych, które towarzyszą nam przez cały dzień. Począwszy od elektroniki użytkowej, a skończywszy na elektronice domowej. Aby jak najlepiej pokryć wszystkie obszary, w branży elektronicznej w Niemczech istnieje wielu dostawców. Branża ta jest bardzo konkurencyjna i każdy rynek chce zdobyć dla siebie klientów, dlatego walka o klienta toczy się […]

    Czytaj dalej