Mieszkania od dewelopera: główne zalety

Kupno nieruchomości to jeden z etapów, przez który przechodzi współczesny człowiek decydując się na własne lokum. Wiele osób kupuje mieszkanie na rynku wtórnym, ale warto zauważyć, że w ostatnim czasie coraz powszechniejsza staje się współpraca z deweloperami. Ale często słyszymy skargi od nabywców, którzy zaufali wyspecjalizowanej firmie i nie byli zadowoleni z mieszkania. Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach można spotkać nieuczciwych budowlańców czy nawet naciągaczy, ale przy odpowiednim wyborze firmy, taka współpraca może przynieść wiele korzyści.

Po co mieszkanie od dewelopera – czy jest to opłacalne?

1. Mieszkania od dewelopera mają czystą historię prawną. Możesz być pewien, że nigdy nie pojawi się spadkobierca lub ktoś, kto był w więzieniu, a teraz próbuje ubiegać się o swój metraż, mówiąc, że poprzedni właściciele eksmitowali go nielegalnie.

2. Stan domu w każdym przypadku będzie znacznie lepszy niż w przypadku zakupu podobnej opcji na rynku wtórnym. Nowa hydraulika, nowoczesne materiały – to wszystko jest ważne, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie ciągłej komunikacji z pracownikami zakładów użyteczności publicznej.

3. kolejną ważną zaletą nieruchomości od dewelopera jest koszt. Będzie ona niższa niż na rynku wtórnym, niezależnie od tego, czy wybierzesz nowy budynek w Krakowie, Gdańsku czy Warszawie.

4. Zazwyczaj pierwotne mieszkania od dewelopera sprzedawane są z surowym wykończeniem. Możesz samodzielnie przemyśleć projekt lokalu i wprowadzić go w życie. Nie będzie potrzeby usuwania resztek tapet i innych materiałów wykończeniowych – zaoszczędzisz czas i wysiłek.

5. Budowniczowie często oferują kilka opcji układu, więc możliwość wyboru sposobu organizacji przestrzeni w mieszkaniu jest kolejną zaletą zakupu domu w ten sposób. Czasami można nawet omówić wykończenie wnętrz pomieszczeń.

6. Obecnie coraz częściej deweloperzy oferują mieszkania na sprzedaż w wysokiej klasy dzielnicach lub w miejscach o dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Sklepy, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, kawiarnie, restauracje – te i inne obiekty znajdą się w pobliżu, co sprawi, że  spędzanie czasu w takim mieszkanie od developera będzie maksymalnie wygodne.

7. Sumienny deweloper czy inna firma budowlana zawsze usunie wady wykryte przez nabywcę mieszkania, jeśli fakt ten zostanie uwzględniony w umowie. To czyni współpracę z firmą wiarygodną i pozwala mieć pewność, że zakup nie zakończy się rozczarowaniem.

Podsumowanie

Oczywiście, wszystkie te zalety dotyczą tylko tych firm, które działają w dobrej wierze i uczciwie. Wybierz starannie swojego inwestora, a na pewno spodoba Ci się Twoje nowe mieszkanie. Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera masz dobrą okazję do zabezpieczenia transakcji, a także uzyskania korzystniejszych warunków zakupu, które pozwolą Ci sporo zaoszczędzić. Warto pytać deweloperów o możliwe rabaty. Pospiesz się z zakupem luksusowego mieszkania w w dowolnej polskiej miejscowości, a z pewnością docenisz atmosferę komfortu i radości, jaka panuje w apartamentach.

Mogą Cię również zainteresować:

Na czym polega dieta Adele?

  Dieta Adele to jedna z tych dietetycznych propozycji, która skradła serca i kubki smakowe osób na całym świecie. Wszystko za sprawą rewelacyjnych efektów, jakimi pochwaliła się wokalista po dłuższej nieobecności na scenie muzycznej. Na czym polega dieta Adele? Wbrew pozorom główne zasady tego stylu żywienia są prostsze, niż mogłoby się wydawać. Nic dziwnego, że na […]

  Czytaj dalej

  Jakie nawozy pod warzywa stosować?

   Ogródek warzywny przy domu obecnie cieszy się olbrzymią popularnością i stał się czymś znacznie więcej niż przykrą koniecznością zarobku lub pracochłonnym hobby. Dzięki temu miłośnicy świeżych warzyw w okresie wiosennym i letnim mogą cieszyć się niepowtarzalnym smakiem własnoręcznie wyhodowanych plonów. Przydomowy ogródek możesz wzbogacić także o najróżniejsze rodzaje ziół. O takiej formie domowego ogródka pisaliśmy […]

   Czytaj dalej

   Jak przechowywać rower w mieszkaniu? 

    Wiele osób mieszkających w bloku, nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez… roweru! Jednoślady z powodzeniem zastąpić mogą komunikację miejską, pozwalając jednocześnie dbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Dotyczy to również właścicieli położonych na obrzeżach miast, jak np. Bliskie Piaseczno. Niedaleko odległość o miasta i dostępność do terenów zielonych to połączenie obok którego […]

    Czytaj dalej