Niemiecka elektronika nie ma sobie równych? Przyjrzymy się temu nieco bliżej

Bardzo codziennie jesteśmy otoczeni mnóstwem urządzeń elektronicznych, które towarzyszą nam przez cały dzień. Począwszy od elektroniki użytkowej, a skończywszy na elektronice domowej. Aby jak najlepiej pokryć wszystkie obszary, w branży elektronicznej w Niemczech istnieje wielu dostawców. Branża ta jest bardzo konkurencyjna i każdy rynek chce zdobyć dla siebie klientów, dlatego walka o klienta toczy się przede wszystkim o cenę niemieckich sklepów z elektroniką.

Aby dać Ci przegląd najbardziej znanych niemieckich rynków elektronicznych i ich cech charakterystycznych. Najwyższa pora poznać nieco bliżej niemieckie sklepy z elektroniką!

Media Markt i Saturn

Prawdopodobnie najbardziej znane niemieckie sklepy z elektroniką toMedia Markt i Saturn i każde niemieckie dziecko z pewnością zna te dwa sklepy. Choć istnieją jako niezależne marki, to oba należą do jednej firmy. Chociaż istnieją wyraźne podobieństwa w opisach produktów, płatności i wysyłce, oferty czasami różnią się nawet ceną – a także poszczególnymi funkcjami.

Oba mają szeroki asortyment elektroniki i oferują średnio 45 000 pozycji, głównie z zakresu telekomunikacji, komputerów, fotografii, hi-fi i urządzeń kuchennych. Niemniej jednak, obie oferują również mniejsze produkty poza elektroniką, takie jak maszyny do gier – te znaleźć można w1000 sklepach Media i Saturn w 12 krajach.

Conrad Electronic

Conrad Electronic to niemiecki sklep z elektroniką zajmująca się sprzedażą wysyłkową elektroniki. Zawsze oferuje sprytne pomysły i praktyczne rozwiązania dla każdego zastosowania technologii dla „użytkowników, hobbystów lub dziwaków”. Dobra wiedza i doradztwo w tych dziedzinach sprawiają, że cieszą się one dużą popularnością wśród klientów. Z asortymentem ponad 750.00 produktów Conrad oferuje bardzo szeroki zakres. Wtedy byli znani tylko jako firma wysyłkowa komponentów elektronicznych, ale teraz oferują pełny zakres w dziedzinie, elektroniki, multimediów, komputerów i wielu innych.

Inne niemieckie sklepy z elektroniką, o których warto wspomnieć to m.in.: Cyberport, Alternate, Notebooksbilliger. Oczywiście w niemieckich sklepach znaleźć można nie tylko sklepy oferujące niezawodną elektronikę, ale też sprzęty wyposażenia domowego jak, chociażby pralki Sharp. Tutaj warto byłoby wspomnieć o tym, że w ostatniej dekadzie nastąpiła całkowita transformacja rynku pralek. Kiedyś pralki były duże, nieporęczne i wypełniały pomieszczenie hałasem i parą. Obecnie jednak coraz częściej spotyka się pralki o smukłych kształtach i niewielkich rozmiarach – dzięki temu każda zainteresowana zakupem osoba znajdzie model w pełni dopasowany do swoich potrzeb.

Niezależnie od tego, czy chcesz ukryć pralkę wśród szafek łazienkowych lub kuchennych , czy schować ją w specjalnej pralni, obecnie na rynku znaleźć można różnorodne modele i marki np. pralki Sharp, które bez wątpienia będą Ci odpowiadać. Każda pralka Sharp ma przemyślaną konstrukcję i dużą moc, a szeroki zakres pojemności sprawia, że są one idealne dla gospodarstw domowych średniej wielkości. W rzeczywistości zintegrowane Sharp pralki prezentuje cały szereg inteligentnie zaprojektowanych, najnowocześniejszych technologii, które sprawiają, że codzienne pranie jest przyjemniejsze, niż kiedykolwiek. Co więcej, pralki Sharp o dużej pojemności doskonale sprawdzają się w dużych gospodarstwach domowych, dzięki czemu można wykonać mniejszą liczbę załadunków, aby uporać się z piętrzącymi się stertami prania.

Cała seria jest wyposażona w inteligentne technologie Sharp, które pozwalają pozbyć się zarazków i zagnieceń z ubrań. Od funkcji szybkiego prania po opcje regulacji temperatury i wirowania, które pomagają dostosować programy do potrzeb użytkownika – Sharp pralki potrafią to wszystko. Inne przydatne funkcje obejmują tryb EcoLogic, który automatycznie zmniejsza zużycie wody i energii, co pozwala oszczędzać energię elektryczną i wodę. To świetne rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i dla Twojego portfela.

Przejrzyj się zróżnicowanej kolekcji pralek zintegrowanych firmy Sharp, aby zapoznać się z pełną gamą modeli z różnego rodzaju przydatnymi dodatkami, takimi jak duża pojemność załadunku lub specjalistyczne programy.

Zmywarki nablatowe, czyli absolutna nowość

Znacznie bardziej interesują Cię nowoczesne zmywarki nablatowe? Te również znaleźć można w sklepach.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, domku, kamperze lub małym domu, istnieje szansa, że Twoja kuchnia nie jest wyposażona w pełnowymiarową zmywarkę. Ręczne mycie naczyń może być czasochłonne. A jeśli jesteś zmęczony szorowaniem talerzy i widelców po każdym posiłku, być może nadszedł czas, aby zainwestować w jedną z najlepszych zmywarek nablatowych. Te poręczne urządzenia pozwalają po prostu załadować naczynia i nacisnąć przycisk start.

Mini zmywarki nablatowe to mniejsze wersje pełnowymiarowych urządzeń, które zazwyczaj podłącza się do zlewu. Większość z nich może pomieścić od czterech do ośmiu kompletów naczyń na jeden załadunek i często mają kilka cykli mycia do wyboru, podobnie jak zwykła zmywarka.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych zmywarek nablatowych, dlatego ważne jest, aby rozważyć następujące czynniki, aby znaleźć najlepszą opcję dla swojego domu.

 • Rozmiar – jak sama nazwa wskazuje, zmywarki nablatowe są przeznaczone do umieszczenia na blacie kuchennym, dlatego ważne jest, aby zmierzyć swoją przestrzeń i wybrać urządzenie, które będzie pasować. Wiele osób zastanawia się, czy można umieścić zmywarkę nablatową pod zlewem, i choć jest to możliwe, aby schować te urządzenia poza zasięgiem wzroku, utrudni to obsługę zmywarki, ponieważ podłączenie jej do baterii będzie trudne.
 • Źródło wody -jak wspomnieliśmy, większość przenośnych zmywarek podczas pracy zaczepia się bezpośrednio do kuchennego kranu. Istnieją jednak modele z wbudowanymi zbiornikami na wodę, co pozwala na umieszczenie ich w dalszej odległości od kranu.
 • Pojemność – w zależności od tego, ile osób mieszka w Twoim gospodarstwie domowym, możesz chcieć poszukać zmywarki nablatowej o większej pojemności, która pozwoli Ci umyć więcej naczyń za jednym razem. Pojemność jest zwykle określana przez liczbę miejsc do zmywania, przy czym jedno miejsce do zmywania obejmuje talerz lub miskę, szklankę i sztućce dla jednej osoby.
 • Funkcje – większość przenośnych zmywarek ma wiele cykli zmywania do wyboru, w tym cykle szybkie, tryby ekologiczne, a nawet opcje sanitarne dla przedmiotów takich jak butelki dla niemowląt.
 • Poziom hałasu: Jeśli masz mniejszy dom, taki jak kamper lub kawalerka, prawdopodobnie będziesz chciał wziąć pod uwagę poziom hałasu zmywarki nablatowej. Modele, które pracują głośno, mogą być dość uciążliwe, zwłaszcza jeśli próbujesz pracować lub spać.

A może poszukujesz pralki Candy lub produkty z nieco innej bajki, jak huśtawka drewniana dla dzieci? Szeroki asortyment pozostawia ogromne możliwości. Teraz przyjrzyjmy się nieco bliżej pralce Candy, a tematyka huśtawek drewnianych dla dzieci została szerzej opisana w naszym artykule „Czy huśtawka drewniana dla dzieci to dobry pomysł?„, do którego serdecznie zapraszamy.

Zbiór wiedzy na temat pralek Candy

I tak Candy to włoski producent sprzętu gospodarstwa domowego, będący spółką zależną chińskiej międzynarodowej firmy Haier zajmującej się sprzętem gospodarstwa domowego. Jego siedziba znajduje się w Brugherio, w pobliżu Mediolanu. Urządzenia Candy zyskały imponującą popularność dzięki nieustannej sprzedaży marek Hoover i Kelvinator. Obecnie nawet 80% sprzedaży odbywa się poza granicami Włoch.


Strategia wzrostu została zbudowana zarówno na innowacjach i dywersyfikacji asortymentu, jak i poprzez przejęcia. W 1971 roku Candy nabyła Kelvinator, firmę specjalizującą się w produkcji lodówek o światowym zasięgu. W 1973 r., dzięki przejęciu firmy La Sovrana, Candy osiągnęła kamień milowy w poszerzaniu oferty urządzeń AGD: do szerokiej i zróżnicowanej gamy pralek czy zmywarek dodano kuchenki. W 1980 r. przejęto Kelvinator UK, co zapoczątkowało produkcję międzynarodową.

W 1985 roku marka stała się nabywcą firmy Zerowatt, producenta pralek i suszarek ładowanych od góry. Następnie Gasfire, włoska prestiżowa nazwa w zakresie urządzeń kuchennych do zabudowy. W 1987 roku, przyszła pora na Rosières, czyli prestiżową markę francuską, która popularność zyskała dzięki najwyższej klasy urządzeniom kuchennym do zabudowy. W 1992 roku Candy nabył Mayc-Otsein z Hiszpanii, specjalizującą się pralkach ładowanych od góry. W następnym roku dodano Iberna – markę krajową, która górowała w segmencie chłodzenia.

Hoover European Appliances Group została przejęta w 1995 roku z wyłącznym prawem do nazwy marki i produktów na cały obszar śródziemnomorski, Europę i tereny byłego ZSRR. Hoover jest dziś liderem na europejskim rynku produktów do pielęgnacji podłóg. Sześćdziesiąt lat po wyprodukowaniu pierwszej pralki, w 2005 roku grupa nabyła uznaną rosyjską markę pralek Vyatka oraz jej zakład produkcyjny Vesta w Kirowie. Obecnie oprócz pralek Vyatka w Rosji sprzedawana jest cała gama urządzeń Candy i Hoover.

Podsumowując, urządzenia Candy są szczególnie popularne dzięki ciągłemu wprowadzaniu na rynek marek Hoover i Kelvinator. Pralki marki Hoover są w dużej mierze projektami Candy i składają się z komponentów Candy. Podobnie jak w Europie, Candy prowadzi zakłady produkcyjne w Iranie. Candy niedawno weszła na rynek inteligentnego domu z wydaniem Candy Bianca, pralki sterowanej za pomocą aplikacji i głosu.

28 września 2018 r. ogłoszono, że chiński koncern międzynarodowy Haier nabył grupę Hoover Candy.

Candy – gwarancja

Candy gwarancja. Urządzenia Candy objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Ogólne i szczegółowe warunki określone są w warunkach gwarancji. Interesuje Cię urządzenie Candy 5 lat gwarancji? Obecnie w sprzedaży znaleźć można część modeli w takim wydaniu – kluczem do sukcesu są właściwie przeprowadzone poszukiwania.

Na tym etapie warto byłoby wspomnieć również o absolutnej nowości, czyli okapie blatowym będącym idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy kochają otwartą kuchnię z dużą ilością miejsca nad i wokół obszaru gotowania. Są one najnowszą technologią na rynku. Okapy te zintegrowane są z płytą kuchenną, obok niej lub za nią, aby zasysać opary i zapachy bezpośrednio u źródła. Nowe okapy do blatów kuchennych gwarantują zupełnie nowy wygląd kuchni. Dodatkowo można cieszyć się wyraźną ekspozycją garnków i patelni oraz wygodnie zajrzeć do wnętrza tylnej części naczynia bez niewygodnego schylania się lub nawet uderzania głową.

Płyta grzewcza z wbudowanym modułem wentylacyjnym
Perfekcyjne rozwiązanie dwa w jednym: Okap wentylacyjny jest bezpośrednio zintegrowany z płytą grzewczą. Indukcyjne płyty grzewcze np. marki Bosch ze zintegrowanym modułem wentylacyjnym oferują najnowszą technologię indukcyjną, w tym funkcje wspomagające gotowanie, takie jak PerfectCook i PerfectFry, a także wydajną technologię wentylacji z czujnikiem PerfectAir w jednym urządzeniu.

Największą zaletą pochłaniaczy blatowych jest ich bliskość do oparów i zapachów kuchennych. Podobnie jak kalsyczny opak odciągają od razu wszystkie niepożądane efekty gotowania, nie pozwalając zapachom i cząsteczkom tłuszczu przemieszczać się wyżej i pozostawać dłużej w kuchennym powietrzu.

 • Materiały – na ogół z odsłoniętej stali nierdzewnej, mogą być wykończone drewnem, szkłem lub innymi materiałami. W kuchniach z płytą wyspową mogą być wstawione w konstrukcje z półkami – do przechowywania garnków, przypraw i najczęściej używanych przyborów.
 • Silnik – dobierany w zależności od formy, typologii i wymiarów okapu blatowego, aby zapewnić odpowiednią moc do skutecznego i cichego odprowadzania oparów i spalin. Silniki mogą być umieszczone bezpośrednio w okapie lub w przypadku okapów wyspowych lub z ciągiem dolnym – w miejscu poza okapem lub nawet na dachu domu, aby zagwarantować jak najcichszą pracę.
 • Minimalne odległości – okapy montowane na ścianie lub do zabudowy powinny być zawieszone co najmniej 50 cm nad blatem, a w przypadku wysp liczbę tę należy zwiększyć do 70 cm. Odległość ta zależy również częściowo od mocy silnika. Twoją głowę zaprząta zakup zmywarki? Zastanawiasz się, czy warto kupić zmywarki używane? Dzięki kilku prostym wskazówkom, wyedukowany konsument może czuć się komfortowo przy zakupie używanej zmywarki.

Przy rosnących kosztach urządzeń, czasami po prostu ma sens zakup używanej zmywarki. Zbadaj różne marki, funkcje i koszty nowych zmywarek, aby postawić na oszczędność. Zbadaj starsze modele, zwłaszcza w Internecie, aby znaleźć informacje, które pomogą Ci wybrać najlepszą używaną zmywarkę dla Twoich potrzeb. Istnieją wskazówki dotyczące napraw, informacje o modelach i fora używanych urządzeń, które pomogą w procesie wyboru. Niektóre strony internetowe oferują schematy elektryczne i schematy dla Twojego modelu. Informacje i instrukcje producenta są również dostępne online.

Używana zmywarka? Jak najbardziej!

Cechy do rozważenia przy zakupie używanej zmywarki powinny obejmować rodzaje dostępnych cykli. Niektóre starsze zmywarki oferują tylko regularny cykl i cykl garnków i patelni. Te ograniczone cykle nie oferują zróżnicowanej temperatury lub czasu, są one wstępnie ustawione w fabryce. Jeżeli planujesz używać zmywarkę regularnie, rozważa model z krótkim cyklem i delikatnym cyklem. Im więcej dostępnych cykli, tym wyższy koszt zmywarki. Panel sterowania może być prostym pokrętłem, przyciskami lub klawiaturą elektroniczną. Zdejmowany przedni panel jest dostępny od lat i może być ważnym elementem dopasowania do istniejącego wystroju kuchni.

Należy pamiętać, że nie tylko niemieckie sklepy z elektroniką i AGD, ale również te dostępne w wielu innych krajach europejskich oferują szeroki i zróżnicowany przekrój produktów, spośród, których niewątpliwie każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Kluczem do sukcesu jest wyszukiwanie atrakcyjnych ofert.

Mogą Cię również zainteresować:

View on city in fog

Historia komunistycznych wywłaszczeń

  Pod koniec II wojny światowej tereny Polski okupowane przez niemieckich nazistów zostały odbite przez radziecką Armię Czerwoną. Władze Związku Radzieckiego zainstalowały w Polsce zależne od nich władze państwowe na początku w postaci Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (PKWN), w późniejszym czasie utworzona została Polska Rzeczpospolita Ludowa z komunistyczną Polską Partią Robotniczą na czele. Nowe władze musiały […]

  Czytaj dalej
  retro lodówka

  Retro Lodówka: Stylowy Dodatek czy Praktyczny Wybór?

   Retro lodówki, z ich charakterystycznym zaokrąglonym kształtem i intensywnymi kolorami, stanowią nie tylko stylowy element wyposażenia kuchni, ale również praktyczne urządzenie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Czy warto zatem zainwestować w retro lodówkę? Oto kilka kluczowych aspektów, które pomogą Ci podjąć decyzję. Unikalny Design i Funkcjonalność Retro lodówki to nie tylko stylowe elementy […]

   Czytaj dalej

   „Lombard. Życie pod zastaw?” – zdradzamy szczegóły dot. paradokumentu

    „Lombard. Życie pod zastaw?” to nic innego, jak niekwestionowany hit i bezkonkurencyjny ulubieniec widzów Telewizji Puls i Studia A , gdzie w roli głównej zobaczyć można Zbigniewa Buczkowskiego, czyli zdobywcę Telekamer Tele Tygodnia, w tym także zaszczytnej – Złotej. Akcja, jak można łatwo sie domyślić, rozgrywa się w tytułowym lombardzie, natomiast fabułę stanowią doświadczenia, przeżycia […]

    Czytaj dalej