retro lodówka

Retro lodówka. Czy warto ją kupić?

Retro lodówka to jeden z najbardziej stylowych elementów wyposażenia kuchni. Z całą pewnością nikt nie przejdzie obok niej obojętnie, bowiem nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. Zdecydowanie różni się ona od tradycyjnych modeli lodówek, dostępnych w większości sklepów. Czy warto jednak zapłacić nieco więcej, by mieć w swym domu retro lodówkę? Podpowiadamy!

O lodówkach retro słów kilka

Jak już wspomnieliśmy na początku, lodówka retro to wyjątkowy akcent w przestrzeni kuchennej. Ich kształt jest nieco zaokrąglony co zdecydowanie wyróżnia je na tle innych sprzętów kuchennych, które zwykle mają tradycyjne kształty o ostrych krawędziach. To nie wszystko. Lodówki retro można kupić w intensywnych kolorach, co sprawia, że stanowią one niezwykle charakterystyczny i oryginalny akcent. Fakt, że retro lodówka jest designerska może przyczyniać się do opinii, że jest ona mniej funkcjonalna niż zwykłe, tradycyjne egzemplarze. Nic bardziej mylnego! Retro lodówki niczym nie ustępują innym urządzeniom, zarówno jeśli chodzi o klasę energetyczną, jak i o dodatkowe funkcjonalności.

Zalety retro lodówek

Lodówki retro są bezdyskusyjnie niezwykle ciekawe pod względem wizualnym. Dotychczas nie wymyślono póki co nic bardziej oryginalnego, ale kto wie, może w przyszłości pojawią się na przykład lodówki trójkątne? Ciężko znaleźć podobny przykład w kategorii urządzeń kuchennych. To, co warto mieć na uwadze to fakt, że lodówki retro to urządzenia wolnostojące, nie do zabudowy. Ale nie tylko wygląd sprawia, że retro lodówki są wyjątkowe. Lodówki retro dostępne są zarówno w dużych rozmiarach, jak i na przykład o wysokości nieprzekraczającej metra. To sprawia, że pasują nawet do bardzo niewielkich pomieszczeń i są odpowiednie dla gospodarstw domowych, które składają się z jednej bądź dwóch osób. Ponadto retro lodówki posiadają szereg dodatkowych funkcji, które warto dobierać indywidualnie.