lodówki pierścieniowe

Lodówki pierścieniowe, a może deltoidalne – co czeka nas w przyszłości?

Świat urządzeń agd jest bardzo różnorodny, bogaty, szeroki, jednak mimo to panuje w nim pewna spójność, harmonia. Wszystkie sprzęty są w pewien sposób do siebie podobne, a wyniki to z faktu, że ich obecny kształt jest po prostu najbardziej funkcjonalny, optymalny. Czy to oznacza jednak, że lodówki pierścieniowe, w kształcie rombu, deltoidu czy na przykład lodówki owalne, nie mają racji bytu? Czy można oczekiwać, że w przyszłości pojawią się w sprzedaży? Czy zakup lodówki pierścieniowej miałby sens? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!


Lodówki pierścieniowe – hit czy kit?

Postarajmy się wyjść poza utarte schematy, wykroczyć poza granice naszej wyobraźni. Co, by się stało, gdyby w naszej kuchni zamiast tradycyjnego, wielogabarytowego urządzenia stanęła oryginalna, designerska lodówka pierścieniowa albo na przykład trójkątna. Zapewne dla jednych byłby to absolutny bezsens. No bo po co inwestować w lodówki pierścieniowe czy okrągłe, jeśli nie będziemy mogli do nich schować nawet połowy rzeczy, jakie pomieści standardowe urządzenie? Ale czy zawsze chodzi o to, by sprzęty były praktyczne? Oczywiście, że nie! Wystarczy wejść głębiej do świata designu i mody! Niekiedy najbardziej unikalne, zaskakujące rozwiązania są najchętniej wybierane i… najdroższe! Dlaczego? Bo się wyróżniają! A w dzisiejszych czasach to, co inne, to, co ciekawe, jest na wagę złota!


Dlaczego lodówki pierścieniowe miałyby szansę zawładnąć światem agd?


Jak już wspomnieliśmy, wystarczy zerknąć do świata mody i designu, by przekonać się, że nie to ładne, co ładne i nie to ładne, co nam się wydaje, że modne. I nie to najbardziej rozchwytywane, co praktyczne! Przykłady? Jest ich mnóstwo! Tak, jak w świecie agd mogłyby się pojawić nagle lodówki pierścieniowe i deltoidalne i zostać uznane za dziwny twór, tak niegdyś zapewne pomyślano o wielu dodatkach modowych, a nawet elementach odzieży. Oto przykłady:

  • przezroczyste lub bardzo jasne okrycia wierzchnie, które spełniają niby swoja funkcję przeciwdeszczową, ale sa zupełnie niepraktyczne, szczególnie w czasie dżdżystych, jesiennych bądź śnieżnych zimowych dni;
  • zimowe klapki. Brzmi jak oksymoron? No właśnie! A jednak, takie cuda modowe pojawiają się w sprzedaży i mają swoich zwolenników;
  • miniaturowe torebki, w których nie da się schować praktycznie nic poza pojedynczym kluczem lub pojedynczą chusteczką higieniczną. Absolutnie niepraktyczna rzecz, która potrafi kosztować krocie, szczególnie jeśli opatrzona jest logiem znanego producenta.

To pokazuje, że w świecie designu panuje swoboda i dowolność, dlatego takie produkty, jak lodówki pierścieniowe z całą pewnością znalazłyby swoich zwolenników, a nawet miłośników

Jakie oryginalne urządzenia agd możemy nabyć obecnie?

Może się wydawać, że świat urządzeń agd i rtv jest bardzo monotonny, ale nic bardziej mylnego. Oczywiście, nie znajdziemy w nim póki co takich smaczków, wyjątkowych akcentów, jak lodówki pierścieniowe czy trapezoidalne, ale to nie oznacza, że nie ma w nim również oryginalnych egzemplarzy. Są i sprawiają, że wnętrza domów i mieszkań stają się coraz bardziej ciekawe. Wystarczy, że spojrzymy na retro lodówki, które są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Nadal są one rzadko spotykane, a to sprawia, że przyciągają wzrok, zwracają uwagę i stanowią unikalny element wystroju.