Jak przechowywać rower w mieszkaniu? 

Wiele osób mieszkających w bloku, nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez… roweru! Jednoślady z powodzeniem zastąpić mogą komunikację miejską, pozwalając jednocześnie dbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Dotyczy to również właścicieli położonych na obrzeżach miast, jak np. Bliskie Piaseczno. Niedaleko odległość o miasta i dostępność do terenów zielonych to połączenie obok którego nie sposób jest przejść obojętnie. W przypadku mieszkań o niewielkim metrażu kłopotliwe może okazać się przechowywanie tego środka transportu. Zwłaszcza wtedy, gdy właściciel np. nie ma dostępu do piwnicy.  Jak poradzić sobie z rowerem w takich sytuacjach? 

Jednym ze sposobów przechowywania roweru w niewielkim mieszkaniu może być zamontowanie np na przedpokoju szafy, która posłuży za schowek. Obawiasz się wielkich wymiarów? Nic z tych rzeczy! Szafy wnękowe pozwalają na instalację wewnątrz haków lub wieszaków, dzięki czemu ukrycie jednośladu staje się banalnie proste! 

Niewielkich rozmiarów kawalerka wyklucza postawienie jakichkolwiek dodatkowych mebli? Nic straconego. Rower możesz ukrywać za niewielki parawanem lub, stawiając go na dywanie tak. aby nie niszczyć podłogi. Jak wspominaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów, nawet najmniejszy lokal okaże się w pełni funkcjonalny, gdy zdecydujemy się na zamontowanie wiszących półek. O tym jak urządzić funkcjonalne mieszkanie, pisaliśmy tutaj. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale na rynku znaleźć można specjalne szafki wyposażone w uchwyty na rower. Alternatywą może być zakup stojaka na rower, który również doskonale poradzi sprzętu z utrzymaniem sprzętu, a dodatkowo będzie tu mowy o ewentualnym ubrudzeniu ścian przez jednoślad. Brzmi zachęcająco, prawda? 

Jak widać, nawet najmniejszych rozmiarów mieszkanie nie wyklucza posiadania roweru! Najważniejsze jest tu nie tylko maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ale również głowa pełna pomysłów i otwartość na zmiany.