zalety stylu skandynawskiego

4 zalety aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych w aranżacjach mieszkań, domów, ogrodów. I nie ma w tym nic zaskakującego. Wszak korzyści z tego płynące są naprawdę znaczne i wymierne. Poznaj zatem zalety aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim!

Porządek

We wnętrzach w stylu nordyckim nie ma miejsca na chaos czy nieład. To, czego nie powinno zabraknąć w mieszkaniu w stylu skandynawskim, to przede wszystkim porządek. A dzięki temu, że w tego typu wnętrzach panuje minimalizm, utrzymanie go nie jest problematyczne.

Prostota

Proste meble, kształty, wzory dają wrażenie lekkości, a także ułatwiają w znacznym stopniu dobranie poszczególnych elementów. Styl skandynawski będzie zatem idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które znają się na designie czy wystroju wnętrza, ale także dla laików w tym temacie.

Oszczędność

Z uwagi na fakt, że jedną z najważniejszych cech stylu skandynawskiego jest oszczędność formy, minimalizm, to wyposażenie wnętrza nie jest spektakularnie drogie. Nie musimy wydawać na drogie ornamenty, ozdobne, bowiem nie ma na nie miejsca we wnętrzach w stylu skandynawskim. Nie oznacza to oczywiście, że nie powinno stawiać się na jakość, a za nią często idzie także nieco wyższa cena.

Uniwersalność

Styl nordycki jest ponadczasowy, klasyczny i uniwersalny. Pasuje zarówno do mieszkań o dużej powierzchni, jak i małych wnętrz. Z jego dobrodziejstwa mogą korzystać wszyscy, którym bliskie są jasne, naturalne kolory, proste, geometryczne kształty mebli i dodatków, brak przesady, harmonia, spójność i spokój.