Co to jest – Pianobeton?

Pianobeton to materiał, który powstaje w wyniku połączenia i zmieszania ze sobą zaczynu lub też zaprawy cementowej z pianą techniczną. Do momentu związania się ze sobą składników jest to materiał plastyczny, bardzo często również płynny i samopoziomujący. Produkcja pianobetonu może odbywać się zarówno w wytwórniach betonu, jak i na budowie stosując urządzenia spieniająco-pompujące.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – Ekspres?

  Ekspres to urządzenie służące do przygotowywania kawy w kawiarniach, barach, w pracy czy w gospodarstwach domowych. Ekspresy są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i funkcjach.

  Czytaj dalej

  Co to jest – Dalia?

   Dalia to kwiat należący do rodziny astrowatych. Ma ona kulisty kwiatostan i żółte, białe lub czerwone płatki. Kwiaty tego gatunku mogą być różnej wielkości i kształtu.

   Czytaj dalej

   Co to jest – Cegła?

    Cegła to materiał budowlany w kształcie prostopadłościanu uformowany z gliny, wapna, piasku, cementu lub innych surowców mineralnych. Cegła wyróżnia się wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wpływy atmosferyczne. Może być pozyskiwana poprzez proces suszenia, wypalania lub naparzania parą wodną.

    Czytaj dalej