Nocne powroty do domu

Powroty do domu, szczególnie te wieczorne, to zawsze niemały problem. Odwieczny dylemat czy możesz sobie pozwolić na kolejną lampkę wina w doborowym towarzystwie czy lepiej być swoim własnym kierowco, potrafi przysporzyć sporych rozterek.

Jeśli mieszkasz w mieście z dobrze rozwinięta komunikacją publiczną, a do tego blisko przystanku to…masz szczęście! Gorzej jeśli ulubiony, klub, bar czy miejsce domówki znajduje się w sporej odległości, a Ty jesteś drobną kobietą, która niekoniecznie ma siłę i ochotę na spotkania z nocnymi wojownikami ulicy. Jakie opcje oferuje w takim razie miasto? Poniżej kilka możliwości.

Komunikacja publiczna

Tramwaje i autobusy to najekonomiczniejsze rozwiązanie wymagające jednak trochę wysiłku. Przede wszystkim ważne czy masz w miarę blisko do przystanku. Jeśli masz szczęście i funkcjonuje tam komunikacja nocna, to trzeba dopasować się do rozkładu. W ferworze zabawy może to nie być takie proste, ponieważ nocne kursy są zazwyczaj dosyć rzadkie. 

Taksówki

Taxi oferują flotę komfortowych pojazdów w przystępnej cenie. Jest to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Na powrót z imprezy możesz zdecydować się o dowolnej porze, a niska temperatura nie będzie zagrażać twojemu zdrowiu i samopoczuciu nazajutrz!

Taxi dzielone

Jeśli masz kogoś, kto wraca w podobne miejsce, możecie podzielić koszty przejazdu. Powrót w kilka osób jest zawsze korzystniejszy dla portfela. Postój taksówek znajduje się z różnych stron centrum miasta, także z łatwością złapiecie dostępny pojazd.

Rower, hulajnoga, rolki

Choć to najekonomiczniejsza forma poruszania się, to ze względów bezpieczeństwa, zalecana nocą. O ile nie masz na całej długości trasy, oświetlone ścieżki rowerowej to lepiej udaj się na najbliższy postój taksówek.

Podsumowując, Wrocław to pięknego miasto, którego uroki doceniają turyści z całego świata. Zarówno poszukiwanie krasnali w dzień, jak i poznawanie nocnego życia zabytkowego centrum to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Aby udana zabawa nie zakończyła się nieszczęściem warto skorzystać z przystępnej oferty, jaką proponuje taxi. Przejazd taksówką to nie tylko bezpieczna forma powrotu do domu, ale i możliwość posłuchania ciekawostek o mieście, od doświadczonych kierowców. W związku z tym, że postoje taksówek są dosłownie na wyciągnięcie ręki, zapomnisz o bezcelowych poszukiwaniach i krążeniu po mieście. Taxi to niskie ceny, satysfakcja zadowolenia i szybkie dotarcie do określonego punktu.

Mogą Cię również zainteresować:

OZE a ekologia – czy odnawialne źródła energii są ekologiczne?

  OZE to nic innego jak odnawialne źródła energii elektrycznej. Są to takie źródła, których zasoby, mimo wykorzystania, samoistnie się odnawiają. Do odnawialnych źródeł energii zalicza się: energię wiatrową, promieniowanie słoneczne, energię wodną, biomasę, geotermię oraz biogaz. Źródła te są alternatywą dla konwencjonalnych sposób pozyskiwania energii, takich jak spalanie paliw kopalnych. OZE to przyszłość energetyki. OZE […]

  Czytaj dalej
  Photograph of happy children

  Życzenia na dzień dziecka

   Dzień Dziecka obchodzony każdorazowo 1 czerwca to święto wszystkich najmłodszych. Tego dnia nasze pociechy otrzymują prezenty, życzenia, spędzają ten wyjątkowy czas z innymi dziećmi czy swoimi rodzicami. Warto uatrakcyjnić tego rodzaju święto, by było zapamiętane na długo. Jak tego dokonać, nie tracąc przy tym fortuny? Odpowiedź jest bardzo prosta.  Życzenia na Dzień Dziecka.  Życzenia na […]

   Czytaj dalej
   Snow covered mountain during sunrise

   Góry opawskie, czyli dary matki natury

    Góry Opawskie są pięknym miejscem do spędzania wolnego czasu, atrakcyjnym, z dobrym klimatem oraz ciekawymi trasami wspinaczkowymi. Zamkowa Góra to jedno z najpiękniejszych zakątków. Pokrzywna także ma swój urok, leży u podnóża Gór Opawskich. Zamkowa góra jest obszarem o walorach krajobrazowych, którą obecnie porasta las. Z ruin zamku można zobaczyć szczyty Pieninek. Pokrzywna leży w […]

    Czytaj dalej