Nocne powroty do domu

Powroty do domu, szczególnie te wieczorne, to zawsze niemały problem. Odwieczny dylemat czy możesz sobie pozwolić na kolejną lampkę wina w doborowym towarzystwie czy lepiej być swoim własnym kierowco, potrafi przysporzyć sporych rozterek.

Jeśli mieszkasz w mieście z dobrze rozwinięta komunikacją publiczną, a do tego blisko przystanku to…masz szczęście! Gorzej jeśli ulubiony, klub, bar czy miejsce domówki znajduje się w sporej odległości, a Ty jesteś drobną kobietą, która niekoniecznie ma siłę i ochotę na spotkania z nocnymi wojownikami ulicy. Jakie opcje oferuje w takim razie miasto? Poniżej kilka możliwości.

Komunikacja publiczna

Tramwaje i autobusy to najekonomiczniejsze rozwiązanie wymagające jednak trochę wysiłku. Przede wszystkim ważne czy masz w miarę blisko do przystanku. Jeśli masz szczęście i funkcjonuje tam komunikacja nocna, to trzeba dopasować się do rozkładu. W ferworze zabawy może to nie być takie proste, ponieważ nocne kursy są zazwyczaj dosyć rzadkie. 

Taksówki

Taxi oferują flotę komfortowych pojazdów w przystępnej cenie. Jest to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Na powrót z imprezy możesz zdecydować się o dowolnej porze, a niska temperatura nie będzie zagrażać twojemu zdrowiu i samopoczuciu nazajutrz!

Taxi dzielone

Jeśli masz kogoś, kto wraca w podobne miejsce, możecie podzielić koszty przejazdu. Powrót w kilka osób jest zawsze korzystniejszy dla portfela. Postój taksówek znajduje się z różnych stron centrum miasta, także z łatwością złapiecie dostępny pojazd.

Rower, hulajnoga, rolki

Choć to najekonomiczniejsza forma poruszania się, to ze względów bezpieczeństwa, zalecana nocą. O ile nie masz na całej długości trasy, oświetlone ścieżki rowerowej to lepiej udaj się na najbliższy postój taksówek.

Podsumowując, Wrocław to pięknego miasto, którego uroki doceniają turyści z całego świata. Zarówno poszukiwanie krasnali w dzień, jak i poznawanie nocnego życia zabytkowego centrum to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Aby udana zabawa nie zakończyła się nieszczęściem warto skorzystać z przystępnej oferty, jaką proponuje taxi. Przejazd taksówką to nie tylko bezpieczna forma powrotu do domu, ale i możliwość posłuchania ciekawostek o mieście, od doświadczonych kierowców. W związku z tym, że postoje taksówek są dosłownie na wyciągnięcie ręki, zapomnisz o bezcelowych poszukiwaniach i krążeniu po mieście. Taxi to niskie ceny, satysfakcja zadowolenia i szybkie dotarcie do określonego punktu.

Mogą Cię również zainteresować:

Red airplane

Protesty mieszkańców przeciwko wywłaszczeniom pod Centralny Port Komunikacyjny

  W wielu miastach w Polsce jesienią odbyły się protesty dotyczące wywłaszczeń pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz całej infrastruktury dojazdowej do portu. Z hasłami „Stop wywłaszczeniom!”, ” Nie dla CPK”, „Ta ziemia należy do nas!” przeszli protestujący m.in. w Zamościu czy Katowicach, ponieważ boją się utraty domów oraz całych majątków. Mieszkańcy zrozpaczeni wywłaszczeniami Mieszkańcy terenów […]

  Czytaj dalej
  storczyki w ogrodzie

  Storczyki w ogrodzie – piękne i niezwykłe rośliny

   Storczyki ogrodowe są doskonałą propozycją dla miłośników nietypowych roślin. Choć znane głównie jako rośliny doniczkowe, istnieją gatunki storczyków nadające się do uprawy w ogrodzie. Zobacz jak wygląda uprawa storczyków ogrodowych oraz dowiedz się, jakie storczyki najlepiej sprawdzają się w naszym klimacie. W Polsce występuje około 40 rodzimych gatunków storczyków, które są pod ścisłą ochroną. Uprawa […]

   Czytaj dalej

   Czy warto jeszcze inwestować w marketing offline?

    Marketing online w ostatnim czasie zyskał na znaczeniu. Szerokie możliwości personalizacji, łatwość tworzenia reklam i brak ograniczeń geograficznych to tylko niektóre z zalet, bez których obecnie trudno wyobrazić sobie działania promocyjne. Czy to oznacza, że współczesny marketing powinien ograniczać się wyłącznie do działań w internecie? Marketing offline ciągle ma sens – szczególnie, gdy łączy się […]

    Czytaj dalej