Co to jest – Kolumna?

Kolumna to rodzaj konstrukcji, która najczęściej wykonywana jest z betonu, żeliwa lub drewna. Może mieć różne kształty, a jej wysokość sięga niekiedy nawet kilku metrów. Najczęściej spotykamy kolumny w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, muzea, teatry, czy hale sportowe. Warto dodać, że kolumny są też często używane w przemyśle, na przykład do podtrzymania linii produkcyjnych.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – wścieklizna?

  Wścieklizna jest infekcją wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy u wielu ssaków, w tym ludzi. Jest ona prawie zawsze śmiertelna po pojawieniu się objawów. Wirus znajduje się w ślinie zakażonego zwierzęcia i jest przenoszony, gdy nosiciel ugryzie inne zwierzę lub człowieka. Okres inkubacji wścieklizny jest bardzo krótki, zwykle wynosi zaledwie kilka tygodni. Początkowe objawy to […]

  Czytaj dalej

  Co to jest – antyk?

   Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antresola?

    Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

    Czytaj dalej