Jakie buty do golfa wybrać?

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że wybór butów do uprawiania sportu powinien zależeć przede wszystkim od dyscypliny, na którą się zdecydujemy. Zupełnie inaczej i z innych materiałów wykonane będą buty do biegania, fitnessu, a jeszcze inaczej buty do golfa. Rozpocząłeś/ rozpoczęłaś swoją wielką przygodę z bieganiem i zastanawiasz się co najlepiej jeść po treningu? Koniecznie zajrzyj tutaj

Czym kierować się podczas wyboru butów do golfa? 

Wracając jednak do tematu golfa, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, to w tym przypadku nie tylko sprzęt, ale również ubiór mają spore znaczenie i wpływają na komfort gry. Nie zapominajmy, że trawa niekiedy może być mokra, przez co bardzo łatwo o poślizgnięcie się a w konsekwencji urazy i kontuzje. To właśnie dlatego buty do golfa powinny być:

  • wygodne,
  • lekkie,
  • funkcjonalne. 

Należy wspomnieć jednocześnie, że bez względu na to, jaki rodzaj butów do golfa wybierzemy to tradycyjne modele mają na podeszwie tzw spiki, które potocznie nazywane bywają kolcami! Do czego służą? Zapewniają one oczywiście przyczepność do podłoża. Jest to niezwykle ważny element podczas uderzeń piłeczki. Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru idealnych butów golfowych jest fakt, aby noga mogła się w nich poruszać w swobodny i naturalny sposób. Wykonywanie delikatnych ruchów nie powinno być w tym przypadku niczym skrępowane. W sklepie internetowym EpicGolf znaleźć można szeroką gamę butów, zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które stawiają swoje pierwsze kroki na polu golfowym. 

Buty golfowe – tradycja czy sznurowanie? 

Lepiej, aby buty były sznurowane czy tradycyjne? W tym przypadku wiele zależy od preferencji golfisty. Obuwie wyposażone w sznurówki będzie potrzebować dodatkowego sznurowania i dopilnowania, aby podczas nieco obszerniejszych lub agresywniejszych ruchów, wiązania nie ulegały rozluźnieniu. Kluczowy jest tu oczywiście komfort i wygoda, czyli dokładnie to samo, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru rozmiaru. Ważne, aby buty golfowe dobrze trzymały stopę na wysokości pięty i śródstopia. Gwarantujemy, że tym sposobem nie tylko celność, ale również satysfakcja z gry będzie znacznie większa.