Czy warto kupić mieszkanie z balkonem?

W którymś momencie naszego życia, prędzej lub później nadchodzi taki czas że opuszczamy swój dom rodzinny i zaczynamy żyć na własny rachunek. I to bez względu na to, czy jesteśmy samotni albo założyliśmy już rodzinę. Jest to naturalna kolej rzeczy, należy po prostu mówiąc kolokwialnie”wyfrunąć” z rodzinnego gniazda i zacząć egzystować samodzielnie. Jest to też bardzo potrzebne dla naszego rozwoju. Mieszkając długi czas ze swoimi rodzicami ciągle świadomie lub podświadomie oczekujemy ich pomocy. To normalne w wieku lat powiedzmy piętnastu lub  szesnastu. Ale w wieku lat dwudziestu, czy dwudziestu paru trzeba pożegnać rodziców i zamieszkać osobno. Wtedy zaczynamy rozwiązywać swoje problemy sami i co najważniejsze uczymy się, jak sobie z nimi radzić. Jeśli jeszcze założyliśmy rodzinę, posiadamy męża czy żonę to najlepiej dla dobra związku małżeńskiego mieszkać osobno. Na początku często wynajmujemy mieszkanie z tego prostego powodu, że nie stać nas na kupno, ale nadejdzie taki czas kiedy decydujemy się na zakup czegoś własnego, szczególnie w sytuacji kiedy spodziewamy się potomstwa i potrzebujemy większego lokum.

Jakie kupić mieszkanie?

Na dzień dzisiejszy rynek mieszkaniowy ma wiele propozycji dla nas. Możemy kupić mieszkanie od dewelopera w nowo wybudowanym apartamentowcu lub też na rynku wtórnym własne gniazdko w na terenie osiedla mieszkaniowego. Być może w przyszłości będziemy mieli możliwość wybudowania domu jednorodzinnego, ale na dzień dzisiejszy mieszkanie musi nam wystarczyć. Kupując mieszkanie zadbajmy o to, aby miało ono balkon. Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie, tylko jednopokojowe kwatery są czasem bez balkonu, ale większość posiada albo wyjście na taras jeśli mieszkanie znajduje się na parterze albo właśnie balkon. Mieszkania na osiedlu mieszkaniowym też są czasem bez balkonu, ale większość je posiada.

Zalety posiadania mieszkania z balkonem

Posiadanie balkonu jest dlatego ważne, że jest to jakaś namiastka ogródka przydomowego. Możemy w tym miejscu w doniczkach zasadzić kwiaty, stworzyć swój własny prywatny azyl gdzie z przyjemnością zasiądziemy ze współmałżonkiem i dziećmi. Wypijemy kawę i zjemy posiłek. Posiadanie mieszkania z balkonem jest szczególnie istotne podczas długich, upalnych letnich dni kiedy możemy odetchnąć świeżym powietrzem, a wieczorem posiedzieć popijając zimne piwo lub wino. Mogą się też na nim bawić nasze dzieci, oczywiście musimy wcześniej zadbać o wszelkie względy bezpieczeństwa. Maluchy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i oczywiście nic nie zastąpi wspólnych plenerowych wycieczek, ale również na takim tarasie dzieci mogą z przyjemnością spędzić czas, grając na przykład w gry planszowe. Brak balkonu sprawia, że czujemy się jakby trochę uwięzieni w swoim lokum.

Mieszkanie z balkonem sprzyja również spotkaniom towarzyskim. Istnieje możliwość, aby w tym miejscu urządzić na przykład małą okolicznościową imprezę. W przypadku kiedy posiadamy jakieś zwierzę domowe na przykład kota czy pieska, to jest to dodatkowa przestrzeń dla nich. Nie ma przeszkód, żeby tam umieścić legowisko i zwierzak w ciepłe dni może na balkonie przebywać. Na koniec jeszcze jedna bardzo istotna kwestia. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli sprzedać lub wynająć swoje obecne cztery kąty to balkon jest zdecydowanie czynnikiem ułatwiającym takie działanie.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – kredyt?

  Kredyt to słowo, które wywodzi się od łacińskiego „credere”, co oznacza ufać, wierzyć. Obecnie słowo to używane jest także w odniesieniu do umową pomiędzy bankiem a kredytobiorcą, w którym bank zobowiązuje się przekazać środki kredytobiorcy. Ten z kolei zobowiązany jest wykorzystać je na ściśle określone cele.

  Czytaj dalej

  OZE a ekologia – czy odnawialne źródła energii są ekologiczne?

   OZE to nic innego jak odnawialne źródła energii elektrycznej. Są to takie źródła, których zasoby, mimo wykorzystania, samoistnie się odnawiają. Do odnawialnych źródeł energii zalicza się: energię wiatrową, promieniowanie słoneczne, energię wodną, biomasę, geotermię oraz biogaz. Źródła te są alternatywą dla konwencjonalnych sposób pozyskiwania energii, takich jak spalanie paliw kopalnych. OZE to przyszłość energetyki. OZE […]

   Czytaj dalej
   Photograph of happy children

   Życzenia na dzień dziecka

    Dzień Dziecka obchodzony każdorazowo 1 czerwca to święto wszystkich najmłodszych. Tego dnia nasze pociechy otrzymują prezenty, życzenia, spędzają ten wyjątkowy czas z innymi dziećmi czy swoimi rodzicami. Warto uatrakcyjnić tego rodzaju święto, by było zapamiętane na długo. Jak tego dokonać, nie tracąc przy tym fortuny? Odpowiedź jest bardzo prosta.  Życzenia na Dzień Dziecka.  Życzenia na […]

    Czytaj dalej