Co to jest – sprężarka?

Sprężarka to urządzenie, które zmniejsza zakres dynamiki sygnału audio. Jego działanie polega na wzmacnianiu cichych dźwięków przy jednoczesnym zmniejszaniu poziomu głośniejszych. Kompresory są używane do kształtowania brzmienia sygnałów audio, dzięki czemu brzmią one bardziej spójnie, oraz do zapobiegania zniekształceniom dźwięku spowodowanym przez sygnały przekraczające maksymalny poziom wyjścia systemu.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – wścieklizna?

  Wścieklizna jest infekcją wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy u wielu ssaków, w tym ludzi. Jest ona prawie zawsze śmiertelna po pojawieniu się objawów. Wirus znajduje się w ślinie zakażonego zwierzęcia i jest przenoszony, gdy nosiciel ugryzie inne zwierzę lub człowieka. Okres inkubacji wścieklizny jest bardzo krótki, zwykle wynosi zaledwie kilka tygodni. Początkowe objawy to […]

  Czytaj dalej

  Co to jest – antyk?

   Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antresola?

    Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

    Czytaj dalej