Co to jest – inteligentny dom?

Inteligentny dom to dom, który został wyposażony w czujniki i oprogramowanie umożliwiające jego kontrolę i monitorowanie ze zdalnej lokalizacji. Może to obejmować takie rzeczy jak włączanie świateł i urządzeń po powrocie do domu, włączanie ogrzewania po wyjściu z domu oraz wysyłanie powiadomień o wystąpieniu problemu. Inaczej jest to dom wyposażony w inteligentne technologie, takie jak czujniki, siłowniki i urządzenia komunikacyjne, umożliwiające zarządzanie i sterowanie nim za pomocą elektronicznego interfejsu.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – antyk?

  Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

  Czytaj dalej

  Co to jest – antresola?

   Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antena?

    Antena to urządzenie służące do odbioru lub nadawania promieniowania elektromagnetycznego. Metalowy lub plastikowy słup w kształcie litery U na jednym końcu i anteną na drugim. Anteny są używane do wysyłania i odbierania sygnałów radiowych.

    Czytaj dalej