Co to jest – inteligentny dom?

Inteligentny dom to dom, który został wyposażony w czujniki i oprogramowanie umożliwiające jego kontrolę i monitorowanie ze zdalnej lokalizacji. Może to obejmować takie rzeczy jak włączanie świateł i urządzeń po powrocie do domu, włączanie ogrzewania po wyjściu z domu oraz wysyłanie powiadomień o wystąpieniu problemu. Inaczej jest to dom wyposażony w inteligentne technologie, takie jak czujniki, siłowniki i urządzenia komunikacyjne, umożliwiające zarządzanie i sterowanie nim za pomocą elektronicznego interfejsu.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – wścieklizna?

  Wścieklizna jest infekcją wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy u wielu ssaków, w tym ludzi. Jest ona prawie zawsze śmiertelna po pojawieniu się objawów. Wirus znajduje się w ślinie zakażonego zwierzęcia i jest przenoszony, gdy nosiciel ugryzie inne zwierzę lub człowieka. Okres inkubacji wścieklizny jest bardzo krótki, zwykle wynosi zaledwie kilka tygodni. Początkowe objawy to […]

  Czytaj dalej

  Co to jest – antyk?

   Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antresola?

    Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

    Czytaj dalej