Co to jest – geowłóknina?

Geowłóknina to rodzaj tkaniny, która jest utkana z serii cienkich, prawie przezroczystych arkuszy włókniny. Arkusze są układane jeden na drugim, a następnie wiązane razem wzdłuż ich krawędzi. W ten sposób powstaje tkanina, która może być rozciągana i ciągnięta, ale nie rozrywa się. Inaczej jest to rodzaj tkaniny używanej do wzmocnienia gleby lub stabilizacji fundamentu. Wykonana jest z tkanego, podobnego do tkaniny materiału, który jest rozciągany w poprzek otworu w celu wzmocnienia obszaru wokół niego.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – antyk?

  Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

  Czytaj dalej

  Co to jest – antresola?

   Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antena?

    Antena to urządzenie służące do odbioru lub nadawania promieniowania elektromagnetycznego. Metalowy lub plastikowy słup w kształcie litery U na jednym końcu i anteną na drugim. Anteny są używane do wysyłania i odbierania sygnałów radiowych.

    Czytaj dalej