Co to jest – gargulec?

Gargulec to legendarna postać w polskiej mitologii związana z burzliwą pogodą i grzmotami. Zazwyczaj przedstawiany jest jako duży, potężny mężczyzna z długą brodą i ognistym temperamentem. Często towarzyszy mu stado ptaków i mówi się, że jest w stanie kontrolować pogodę. Inaczej jest to słowiańskie stworzenie mityczne występujące w polskim folklorze. Opisywany jest jako pół człowiek, pół ptak i podobno zamieszkuje lasy i rzeki. Jest zwykle złośliwy i znany z tego, że płata ludziom figle.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – antyk?

  Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

  Czytaj dalej

  Co to jest – antresola?

   Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antena?

    Antena to urządzenie służące do odbioru lub nadawania promieniowania elektromagnetycznego. Metalowy lub plastikowy słup w kształcie litery U na jednym końcu i anteną na drugim. Anteny są używane do wysyłania i odbierania sygnałów radiowych.

    Czytaj dalej