Co to jest – ganek?

Ganek to rodzaj żydowskiego kapelusza tradycyjnie noszonego przez chasydów i Żydów Haredi. Jest to czarny cylindryczny kapelusz wykonany z aksamitu lub jedwabiu i jest zwykle noszony przez religijnych mężczyzn podczas modlitwy. Ganek jest zwykle ozdobiony opaską lub klamrą i może być ozdobiony frędzlami, wstążkami lub innymi dekoracjami. Mianem ganek określane jest także przedłużenie strefy wejściowej w domu lub mieszkaniu.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – wścieklizna?

  Wścieklizna jest infekcją wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy u wielu ssaków, w tym ludzi. Jest ona prawie zawsze śmiertelna po pojawieniu się objawów. Wirus znajduje się w ślinie zakażonego zwierzęcia i jest przenoszony, gdy nosiciel ugryzie inne zwierzę lub człowieka. Okres inkubacji wścieklizny jest bardzo krótki, zwykle wynosi zaledwie kilka tygodni. Początkowe objawy to […]

  Czytaj dalej

  Co to jest – antyk?

   Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antresola?

    Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

    Czytaj dalej