Co to jest – Blacha?


Blacha jest wykonana ze stali, aluminium, miedzi, brązu, tytanu lub innego podobnego materiału. To płaska płyta o grubości od 2 do 25 mm. Blacha może być wytwarzana na zimno, na gorąco, lub ze stali specjalnej, np. stal nierdzewna i kwasoodporna.

Blacha jest materiałem o wysokiej wytrzymałości, który jest często używany do produkcji elementów konstrukcyjnych. Blacha może być pokryta różnymi materiałami, takimi jak lakier, żelazo lub stal.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – wścieklizna?

  Wścieklizna jest infekcją wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy u wielu ssaków, w tym ludzi. Jest ona prawie zawsze śmiertelna po pojawieniu się objawów. Wirus znajduje się w ślinie zakażonego zwierzęcia i jest przenoszony, gdy nosiciel ugryzie inne zwierzę lub człowieka. Okres inkubacji wścieklizny jest bardzo krótki, zwykle wynosi zaledwie kilka tygodni. Początkowe objawy to […]

  Czytaj dalej

  Co to jest – antyk?

   Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antresola?

    Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

    Czytaj dalej