Co to jest Begonia?

Begonia to rodzaj rośliny z rodziny astrowatych (Begoniaceae). Liczy on ponad 1500 gatunków i jest rozpowszechniony w większości krajów tropikalnych. Większość begonii jest bylinami, ale niektóre rodzaje rosną jako krzewy lub drzewa. Gatunki te kwitną od wczesnej wiosny do późnej jesieni i są popularne w ogrodnictwie ze względu na swoje kwiaty, które mogą być jednobarwne, dwubarwne lub wielobarwne, a także ze względu na ich liście, które mogą być jedwabiste, matowe lub błyszczące.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – antyk?

  Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

  Czytaj dalej

  Co to jest – antresola?

   Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antena?

    Antena to urządzenie służące do odbioru lub nadawania promieniowania elektromagnetycznego. Metalowy lub plastikowy słup w kształcie litery U na jednym końcu i anteną na drugim. Anteny są używane do wysyłania i odbierania sygnałów radiowych.

    Czytaj dalej