Co to jest – Acena drobnolistna?

Acena drobnolistna to roślina, która wywodzi się z Chin i Japonii. Jest to niewielki krzew, który może dorastać do wysokości 1,5 m. Z kolei jego korona ma średnicę około 1,3 m. Łodyga jest dosyć cienka, a liście eliptyczne lub owalne. Kwiaty krzewu są białe lub różowe. Acenę drobnolistną można spotkać od czerwca do lipca.

Mogą Cię również zainteresować:

Co to jest – wścieklizna?

  Wścieklizna jest infekcją wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy u wielu ssaków, w tym ludzi. Jest ona prawie zawsze śmiertelna po pojawieniu się objawów. Wirus znajduje się w ślinie zakażonego zwierzęcia i jest przenoszony, gdy nosiciel ugryzie inne zwierzę lub człowieka. Okres inkubacji wścieklizny jest bardzo krótki, zwykle wynosi zaledwie kilka tygodni. Początkowe objawy to […]

  Czytaj dalej

  Co to jest – antyk?

   Antyk to termin używany do opisania czegoś z wcześniejszych czasów, co zostało zachowane i jest obecnie uważane za stare lub historyczne.

   Czytaj dalej

   Co to jest – antresola?

    Antresola jest to pomieszczenie, które wydzielone z górnej części konkretnego pomieszczenia. Inaczej jest to także piętro między parterem a pierwszym piętrem.

    Czytaj dalej